1962 yılı İstanbul doğumludur. 
İlkokul eğitimini Osmangazi İlkokulu’ nda 1968-1972 yılında, ortaokul ve lise eğitimini  Kadıköy Kız Lisesi’ nde 1972-1978 yılları arasında tamamlamıştır.
1980 yılında İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümüne girdi ve 1984’ de mezun oldu. 
1985-1988 yılları arasında İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Psikoloji Laboratuarında Psikolojik testler ile ilgili eğitim aldı.
1986-1988 yılları arasında 1 yıllık dönem içinde Çekirdek Çocuk Yuvasında, diğer dönemde ise Tepebaşı Vatan Hastanesi Diyaliz Merkezinde  Psikolog olarak çalıştı ve belirli dönemlerde süpervizyon alarak bireysel psikoterapi uyguladı.

1988-1998 yılları arasında GATA H.paşa Eğt. Hst. Psikiyatri Kliniğinde psikolog kadrosunda görev yaparak Psikoloji laboratuarını kurdu ve aynı zamanda stajyer psikologlara psikolojik testler konusunda eğitim verdi. GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde yatan ve poliklinikten gelen yetişkinlere süpervizyon eşliğinde bireysel psikoterapi ile relaxation grupları yaptı, aynı dönemde hastanede Uzm Dr Murat Dokur’ un başkanlığında birlikte kanser grupları yapmış olup ve kendisinin teşvikiyle Psikodrama eğitimine başlamıştır. 

1990 senesinden itibaren Almanya Überlingen Moreno Enstitüsüne bağlı olarak Psikodrama eğitimi veren Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama enstitüsünde “Psikodrama Asistanlık” temel eğitimini tamamladıktan sonra , “Psikodrama terapötü” ünvanını almaya hak kazanmak amacıyla Üst Aşama Eğitim Grubuna devam etti ve 11 yıl süren eğitim aşaması süresini tamamlayarak tezini verdi ve  “ Psikodrama Terapistliği Belgesi” alarak  Koruyucu ve Tedavi Edici Ruh Sağlığı alanında Psikodramayı birey, aile ve gruplarda bağımsız olarak uygulamaya hak kazandı. 

1997-98 Güz Döneminde İ.Ü. Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans programına başladı ve Nisan 2000’ de “ Sokakta Yaşayan Evden Kaçmış Çocukların WISC-R Test Sonuçlarının Değerlendirilmesi”  başlığı altındaki Uzmanlık tezini verdi. 

1998 yılından beri Memory Center da Klinik Psikoloji Birim Sorumlusu olarak çalışmaya devam ederken özellikle çalıştığı alanlar: Stres yönetimi, Kaygı Bozuklukları, Panik Atak, Sosyal Fobi, Korkular  olup, "The Brain Resource Company" direktörlerinden Dr. Kamran Fallahpour tarafından eğitimini aldığı Neuro-Bio Feedback ve Rehacom tekniklerini de gerektiğinde kullanmaktadır. Ayrıca EFT 1-2 Association’s Practitioner Certificate’ i olup (Dr İnci Erkin -AAMET tarafından-) bazı psikolojik vakalarda EFT yi kullanmaktadır. Bunun yanısıra Terapötik Kartlar Eğitimini :Yehuda Shacham-Shulamit Niv (ESPCT) den almıştır. Uygun durumlar da tarafından kullanılmaktadır. 
2012 yılında NPIstanbul Hastanesine “Psikoterapi Hizmetleri Genel Koordinatörü” olarak geçmiştir ve bireysel ve grup terapilerine halen devam etmektedir. 
2004 yılından itibaren 5 yıl boyunca haftaiçi her akşam Sky Türk TV de canlı olarak yayınlanan PSİKOYORUM programının sunuculuğunu yapmıştır.
2012-13 öğretim döneminden itibaren T.C Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Klinik ve Uygulamalı Yüksek Lisans öğrencilerine Prof Dr Nevzat Tarhan başkanlığında “Grup Psikoterapileri” dersi vermeye devam etmektedir. 
T.C Üsküdar Üniversitesi ve T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile bağlantılı olan Bireysel Rehabilitasyon Modeli olan Yeni Gençlik Projesindeki modüllerden biri olan  “Sebatkarlık” konusunda Psikolog Cumhur Avcil ve Psikolog Ayşegül Soysal ile birlikte çalışmışlardır.
Haziran 2021 yılında Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Doktora programını tamamlayarak  “Panik bozuklukta solunum biofeedback kullanımının  hastalık şiddeti ve  kantitatif elektroensefalogram parametreleri üzerine etkisi”  başlıklı tezini vermiştir.
3 kitabı bulunmaktadır. İlk kitabı 2004 yılında basılmış olan “Sosyal Fobi”dir. İkinci kitabı Uzm Dr Oğuz Tan ile birlikte yazılmış olan “Korkacak Ne var” ve 3. Kitabı 2009 yılında yayına çıkan “Kaygılanacak Ne Var” dır. 

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi / Psikoloji / 1980-1984 Psikolog

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü / Sosyal Bilimler – Yüksek Lisans / Nisan 2000

Dr Abdülkadir Özbek Enstitüsü Psikodrama Enstitüsü- Psikodrama Terapisti/ 2011

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Doktora / 2021

 

Çekirdek Çocuk Yuvası/ Psikolog

Tepebaşı Vatan Hastanesi Diyaliz Merkezi / Psikolog

GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Psikiyatri Kliniği / Psikolog 1988-1998

Memory Center / Klinik Psikoloji Birim Sorumlusu / 1998-2012

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi / Psikoterapi Hizmetleri Koordinatörü / 2012

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217