Psikolojik Testler

Psikolojide ölçekler, kişilerde belirli bir özelliğin var olup olmadığını ve ne ölçüde var olduğunu değerlendirme amacıyla kullanılır.
Ölçekler bireyin kendini ifadesine dayalı olarak ölçüm yapan bir veri toplama yoludur. Testler ise ölçeklerde olduğu gibi bireylerin beyanına dayalı değildir, ölçülmek istenen özelliği belirlemek için hazırlanmış, uzman tarafından uygulanan ve yorumlanabilen ölçüm araçlarıdır.
Test ve ölçekler uzun yıllardır hem ülkemizde hem de yurtdışında bireylerde farkındalık yaratmak amacıyla kullanılır. Testler ve ölçekler tek başına kişiye tanı koydurmazken, farkındalığın artmasına katkı sağlar. Sitemizde yer alan testler bilimsel dayanağı olan testler. Her biri pek çok kişi tarafından denenmiş ve gerekli tıbbi onayları alınmıştır. Sitemizde yer alan testler, farkındalığınızı arttırmak amacıyla web sitemize eklenmiş olup, test sonucu size mail olarak iletilecektir. Test sonucunuzun bir uzman tarafından değerlendirilmeden size mail atılacağını önemle belirtmek isteriz.

Beck Depresyon Testi
Maudsley Obsesif Kompulsif Testi (Takıntı hastalığı)
Beck Anksiyete Testi
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217