Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Ölçeği Testi

Bilinçli farkındalık (mindfulness); kişinin dikkatini yargılamadan ve kabullenici bir şekilde, şu anda olanlara odaklanmasıdır.

İçinde bulunulan ana odaklanamamak ve düşüncelerde kaybolmak, insanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. Günlük hayatta “bilinçli” bir şekilde, o anda kendi içinde ve dışında olup bitenin farkında olmak, yani “bilinçli farkındalık” bir uyanıştır ve bu insanın iyi hissedişine, yaşam kalitesine katkı sağlar. Bilinçli farkındalığımızı geliştirdiğimizde; çeşitli yaşam durumlarında otomatik tepkiler vermek yerine, düşüncelere ve duyguların seline kapılmaksızın daha sakin ve dingin yaşayabiliyoruz.

Bilinçli farkındalık ölçeğimiz ile farkındalığınızı arttırabilirsiniz…

Kaynak: Zümra ÖZYEŞİL; Coşkun ARSLAN; Şahin KESİCİ; M. Engin DENİZ; “Bilinçli Farkındalık Ölçeği’ni Türkçeye Uyarlama Çalışması” ; Eğitim ve Bilim 2011, Cilt 36, Sayı 160

Test sonuçları tıbbi anlamda kesin bir bilgi vermemektedir. Bu testler kendinizle ilgili farkındalığınızı arttırmak içindir, tek başına tanı koydurmaz. Test sonucunuzun bir uzman tarafından değerlendirilmeden, size mail atılacağını önemle belirtmek isteriz. Sağlıklı günler dileriz.


Teste başlamadan önce, test sonuçlarınızın gönderileceği e-posta adresini giriniz.

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217