Ameliyathaneler

Ameliyathane Donanımımız:

Hastanemizde; robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, Parkinson ve Epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verilebileceği, Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımı bulunan bir altyapı oluşturuldu.

Biri 1A diğeri 1B olmak üzere 2 laminar flow üniteli ameliyat salonu ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım biriminde Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet verilebilmektedir.

Bağımsız akredite kuruluş tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımıyla ve cerrahi operasyonları asiste eden üstün teknolojik alt yapımızla hizmetinize hazırız.

Ameliyathane donanımımızın hekim ve hastalara sağladığı avantajlar:

 1. Enfeksiyondan Korunma: Riskli alanlarımızda oluşturduğumuz TS EN-ISO 14644 standardına uygun hijyenik havalandırma, kontrollü geçiş alanları, cerrahi ekipman takip sistemleriyle sterilizasyon güvenliği en üst seviyeye yükseltilmiştir.
 2. Cerrahi başarı:  Bilgisayar destekli navigasyon sistemlerinden yararlanarak uyguladığımız cerrahi girişimler sırasında, 3 boyutlu olarak kitlenin tüm sınırları ve komşu dokularla olan ilişkisini net olarak saptayarak hem kitleye ulaşmak için gerekli cerrahi kesi en doğru yerden yapılır hem de ameliyat sırasında   hedeflenen lezyona büyük doğruluk derecesiyle (1 mm hassasiyetle) yaklaşılır ve ameliyatta sağlıklı dokuda oluşabilecek zarar en aza düşürülür. Eğer biopsi amaçlı bir cerrahi girişim yapılacaksa, navigasyon sistemimiz kitlenin tam içine girmemiz için gerekli hesaplamaları yapar ve kitleye en kısa ve en az hasarla ulaşmamızı sağlar.
 3. Ameliyat sırasında 3D görüntüleme: Yapılan ameliyatın başarısını, ameliyathanede kullandığımız çok boyutlu görüntüleme cihazlarımızla da doğrulayarak ikinci ameliyat gereksinimini en aza indirme olanağı sunuyoruz.
 4. Beyin uyarım tedavileri (Derin Beyin Stimülasyonu-DBS): Parkinsonda, yürüme bozukluklarında ve diğer bazı psikiyatrik rahatsızlıklarda beynin hastalıkla ilgili bölgesine yapılan  uygulamalarla hastanın normal hayatına devam edebilmesini sağlayan tedavi olanakları sunulmaktadır.
 5. Anestezi güvenliği: Hastalarımızın en çok endişe duyduğu parametrelerden birisi de anestezinin güvenli şekilde uygulanmasıdır. NPİSTANBUL Hastanesi ameliyathanesinde End-Tidal Control ve ecoFLOW teknolojilerine sahip olan anestezi cihazlarımız, hasta oksijenasyonunun güvenli şekilde optimize edilmesi ve çok düşük (hipoksik) ya da gereğinden fazla anestezik gaz akışının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Atık gaz ve anestezik madde kullanımını azaltarak ameliyat güvenliğini arttırmasının yanı sıra yapılan düzenlemelerle ameliyatın her aşamasında anestezi ve ağrı derinliğini ölçebilmekte ve tedavi edebilmekteyiz.
 6. Otomatik kayıt sistemi: Bu sistem sayesinde ameliyathanede manuel kayıt tutulmasına gerek kalmadan hastaya ait tüm veriler otomatik olarak hasta dosyalarına geçmekte ve yetkili personelimiz monitörlerden temin edilen kayıtlara ulaşabilmektedir. Böylece hekimlerimizin hastane dışından da hastanın takibini yapabilmeleri sağlanmıştır.
 7. Cerrahi alet takip sistemi:  Bu sistem ile tüm cerrahi aletlerimizin işaretlenmesi sağlanarak hem süreçlerin takibi hem de infeksiyon olasılığını sorgulamak adına veri tabanı kaydı ve sterilizasyon hizmetlerinin izlenebilmesiyle hasta güvenliği üst düzeye taşınır.
 8. Dijital Ameliyathane Sistemi: Ameliyathanemizde HL7 protokolü ile, PACS (Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemi), hastane bilgi sistemi (HIS), Laboratuvar bilgi sistemlerine direkt entegrasyon, ameliyathane içerisindeki kamera özelliğine sahip tüm medikal cihazlardan kayıt alabilme (güvenlik kameraları dahil), kayıt altına alınmış ameliyat video görüntülerinin yönetimi, videoların PACS sunucusuna ve kendine özel bir sunucuya gönderilip, arşivlenmesi, telekonferans, video streaming (medikal düzeyde) ve en önemlisi, cerrahını tanıyan ve ona yardımcı olan akıllı bir ameliyathane için tüm gerekli donanım ve yazılımı bünyesinde bulunduran merkezi bir entegre sistem oluşturduk.
 9. Videokonferans sistemi: Bu teknoloji ile cerrahların uzaktan yüz yüze iletişim kurmalarını sağlayarak, konusunda yetkin bir ya da daha fazla sayıda cerrahı operasyona dahil edilebilmektedir.
 10. Bilgi işlem: Hastanemizde merkezileştirilmiş bir sistem bulunmaktadır. Binanın iklimlendirmesinden elektrik aksamlarına kadar içerdeki yaşam şartına göre basıncına kadar değiştirilebilen bir ameliyathane kurulmuştur. Ameliyathane içindeki iklimlendirme ve basınç, ameliyatın ihtiyacına göre değiştirilebilmektedir.
 11. Bilgi güvenliği: Hasta mahremiyeti açısından kabul görmüş, hasta bilgilerini yazılımsal ve donanımsal koruma altına alan bir teknoloji kullanılmaktadır. Tüm bilgi sisteme girildiği anda yetkili herkesin elinde olabilmektedir. Bu sistem; Hastanemizin genelinde kullanılmaktadır.
 12. Akıllı bina konsepti: Hastanemize giriş çıkış, demirbaş kontrolleri, yangın algılama sistemi akıllı bina konseptiyle tasarlanmıştır. Psikiyatri katlarında anahtar kullanılmamaktadır. Tüm kliniklerimizde kartlı geçiş sistemi uygulanarak  giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmıştır. Tüm binada IP TV sistemi mevcuttur. HD kameralı güvenlik sistemi kurulmuştur.
 13. Ameliyat sonrası Yoğun Bakım Servisi: Ameliyat sonrası bakım kalitesini en üst düzeye taşıyan ileri teknolojiyle donatılmış yoğun bakım servisimizde sağlıyoruz.

   

İleri teknoloji sistemler sayesinde ameliyat riskleri minimuma iniyor

Floresan boyama ile tümör ameliyatı yapabilen en ileri mikroskobik cerrahi kolaylığı.

Beyin cerrahisinde de; çocuk beyin cerrahisi, tümör,  anevrizma operasyonları yapılmaktadır. Bu tür ameliyatlar için O-Arm, MR, CT, navigasyon ve ICG, frame teknolojieri ilk defa hastanemizde uygulanmaktadır.

 • Otomatik skolyoz çekimi yapabilen dijital röntgenimiz sayesinde tüm omurga kısa sürede görüntülenmesi yapılabilmektedir.
 • Nöronavigasyon destekli üst düzey beyin cerrahi mikroskopu ile sodyum floresan rehberliğinde vasküler  / onkolojik cerrahi yapılabilmektedir.
 • Nöronavigasyon destekli üst düzey intra operatif, renkli doppler ultrasonografi cihazının gelişmiş görüntüleme kalitesi, hesaplama, ölçüm ve raporlama yeteneği ile cerrahi operasyonunun kontrollü bir şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu sistem beyin cerrahisi görüntülemesinin amiral gemisi olarak bilinmektedir.
 • Nöronavigasyon destekli 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile operasyon öncesi ve esnasındaki görüntüler, füzyon yapılarak birleştirilebilir ve böylelikle minimum kesi ile hedefe en kısa ve hızlı yoldan ulaşılabilir.
 • Ameliyat sırasında 3D görüntüleme: Yapılan ameliyatın başarısını, ameliyathanede kullandığımız çok boyutlu BT görüntüleme cihazlarımızla da doğrulayarak ikinci ameliyat gereksinimini en aza indirme avantajı sunuyoruz.
 • Cerrahi başarı:  Bilgisayar destekli navigasyon sistemlerinden yararlanarak uyguladığımız cerrahi girişimler sırasında, 3 boyutlu olarak kitlenin tüm sınırları ve komşu dokularla olan ilişkisini net olarak saptayarak hem kitleye ulaşmak için gerekli cerrahi kesi en doğru yerden yapılır hem de ameliyat sırasında   hedeflenen lezyona büyük doğruluk derecesiyle (1 mm hassasiyetle) yaklaşılır ve ameliyatta sağlıklı dokuda oluşabilecek zarar en aza düşürülür. Eğer biopsi amaçlı bir cerrahi girişim yapılacaksa, navigasyon sistemimiz kitlenin tam içine girilebilmesi için gerekli hesaplamaları yapar ve kitleye en kısa ve en az hasarla ulaşmamızı sağlar.
 • Enfeksiyondan Korunma: Riskli alanlarımızda oluşturduğumuz TS EN-ISO 14644 standardına uygun hijyenik havalandırma, kontrollü geçiş alanları, cerrahi ekipman takip sistemleriyle sterilizasyon güvenliği en üst seviyeye yükseltilmiştir.
 • Anestezi güvenliği: Hastalarımızın en çok endişe duyduğu parametrelerden birisi de anestezinin güvenli şekilde uygulanmasıdır. NPİSTANBUL Hastanesi ameliyathanesinde End-Tidal Control ve ecoFLOW teknolojilerine sahip olan anestezi cihazlarımız, hasta oksijenasyonunun güvenli şekilde optimize edilmesi ve çok düşük (hipoksik) ya da gereğinden fazla anestezik gaz akışının önlenmesine yardımcı olmaktadır. Atık gaz ve anestezik madde kullanımını azaltarak ameliyat güvenliğini arttırmasının yanı sıra yapılan düzenlemelerle ameliyatın her aşamasında anestezi ve ağrı derinliğini ölçebilmekte ve tedavi edebilmekteyiz.

 

TIBBİ CİHAZLARIMIZ:

 

Sizi Arayalım