Maudsley Obsesif Kompulsif Testi (Takıntı hastalığı)

Obsesif kompulsif bozukluk (OKB); yinelenen düşüncelere cevap olarak yinelenen düşünceler ve tekrarlayan eylemleri içerir. Takıntılar(obsesyonlar); kişinin zihnine istemeden gelen bir takım düşünceler, imajlar ve duygulardır. Örneğin; Kişinin ellerinin temiz olmasına rağmen ellerini sürekli kirli olduğunu düşünmesidir. Kişi bu takıntılı düşünceler nedeniyle bir takım rahatlatıcı ve tekrarlayıcı davranışlar yapar buna da kompulsif denir. Genellikle zorlayıcı eylem bir takıntıya cevaptır. Örneğin; ellerinin kirli olduğunu düşünen kişinin sürekli ellerini yıkamasıdır. OKB hem obsesyonlardan hem de kompulsyonlardan oluşur.

Kendinizi ölçmek isterseniz, OKB ile ilgili Maudsley Obsesif Kompulsif Testi (Takıntı hastalığı) sizin için uygun olabilir.

Test sonuçları tıbbi anlamda kesin bir bilgi vermemektedir. Bu testler kendinizle ilgili farkındalığınızı arttırmak içindir, tek başına tanı koydurmaz. Test sonucunuzun bir uzman tarafından değerlendirilmeden, size mail atılacağını önemle belirtmek isteriz. Sağlıklı günler dileriz.


Teste başlamadan önce, test sonuçlarınızın gönderileceği e-posta adresini giriniz.

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217