1987 yılında Samsun’da doğmuştur. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olup, 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. 2012 yılında Sağlık Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu “Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme Sertifikası” (mesleki yeterlilik) almaya hak kazanmıştır.

Eğitim hayatı sırasında Adli Vakaların İncelenmesi’nde, Ekol Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve NPİstanbul Beyin Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır. Lisans sonrası özel kolejde okul öncesi ve ilkokul kademesindeki çocuklar ve ebeveynler ile çalışıp, 2011-2014 yılında Pendik Şifa Hastanesi’nde psikolog olarak görev yapmıştır. 2014 yılında Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu’nda psikolog olarak görev almış olup, 2016-2019 yıllarında Üstün Dökmen Akademi’de Pdr/Psikolog Koordinatörü ve Üstün Dökmen Akademi’ye bağlı olan “Psikoloji Dünyası”nda çocuk ve ergenlere yönelik psikoterapi ve uzman eğitimleri vermiştir.

Sosyal sorumluluk projelerine katılarak Türkiye Barolar Birliği-Hayat Ağacı Bağımlılıkla Mücadele Projesi’nde klinik psikolog olarak görev almıştır. 2012 yılında Polonya’da bulunarak “Computer and Internet Addiction” adlı AB Gruntvig Projesi’nin koordinatörlüğünü ve Fransa’da gerçekleşen “Play and Decipher (Searching The Pedogogical and Intercultural Potentialities of Games)” AB Youth in Action Projesi’nde katılımcı olarak görev almıştır. Prof. Dr. Kültegin Ögel’in geliştirdiği SAMBART – Çocuk ve Ergenlerde Alkol ve Madde Kullanımına Yönelik Müdahale ve SAMBART – Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde Alkol ve Madde Kullanımına Yönelik Kısa Müdahale Programı’nın yayınına katkıda bulunmuş ve 9. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi'nde panel konuşmacısı olarak yer almıştır.

Association of Play Therapy (APT) onaylı “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlayarak, 2-12 yaş arası çocukların duygusal ve davranışsal sorunlarına yönelik ağırlıklı olarak oyun terapisini kullanmaktadır. Ebeveyn-çocuk İlişkisini güçlendiren bir terapi türü olan Filial Terapi ile ebeveynlere yönelik bireysel ve grup terapilerini yürütmektedir. Bununla birlikte dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü veya akademik alanda zorluklar yaşayan çocuklara ve gençlere PASS Bilişsel Müdahale Programı’nı uygulamaktadır.

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

Maltepe Üniversitesi / Psikoloji / 2009
Üsküdar Üniversitesi / Klinik Psikoloji / 2018

Terapi Eğitimleri:
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi – Dr. Reyhana Seedat
Filial Terapi – Dr. Reyhana Seedat
PASS Bilişsel Müdahale Teknikleri – Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin
Bilişsel Davranışçı Terapi – Prof. Dr. Hakan Türkçapar
Çözüm Odaklı Terapi – Dr. Klinik Psk. Olcay Güner
Motivasyonel Görüşme Teknikleri – Prof. Dr. Kültegin Ögel

Test Eğitimleri:
Moxo Dikkat Testi – Moxo Türkiye
Cas Bilişsel Değerlendirme Testi – Yrd. Doç. Dr. Tamer Ergin
Rorschach Testi – Rorschach ve Projektif Testler Derneği
D-10 Çizim Testi - Rorschach ve Projektif Testler Derneği
WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi – Türk Psikologlar Derneği
Çocuk Çizimlerinin Değerlendirilmesi Eğitimi – Çocuk Psikolojisi Derneği
Çocuk Değerlendirme Testleri – Uzm. Kln. Psk. Derya Altınay
MMPI Uygulama ve Yorumlama Eğitimi – Yrd. Doç. Dr. Nilgün Öngider

NPİstanbul Beyin Hastanesi
Anda Psikoloji (Klinik Psikolog)
Üstün Dökmen Akademi (Koordinatör – Klinik Psikolog)
Üstün Dökmen Küçük Şeyler Anaokulu (Psikolog)
Şifa Hastanesi (Psikolog)
NPİstanbul Beyin Hastanesi – Staj
Ekol Psikolojik Danışmanlık Merkezi – Staj
Maltepe Üniversitesi-Adli Vaka İncelemeleri – Staj

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217