1952 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamladı, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1978 yılında mezun oldu,aynı fakültenin Psikiyatri kliniğinde eğitim alarak 1983 yılında uzman oldu.

Girne Asker Hastanesinde askerlik görevini,Manisa Ruh Sağlığı veHastalıkları Hastanesinde mecburi hizmetini yaparak, kazandığı sınav sonucunda1987 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri kliniğine Yardımcı Doçent olarak atandı,yaptığı çalışmalar ve girdiği sınav sonucunda 1990 yılında aynı klinikte Doçent oldu.1991 yılında girdiği sınavı kazanarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri klinik şefliğine atandı.Bu hastanenin Nevroz kliniğini kurdu ve 15 yıl idare etti.2006 dan sonra aynı hastanenin genel psikiyatri kliniğini idare etti.Öğretim üyeliği ve klinik şefliği döneminde 191 psikiyatri asistanı

45 nöroloji ve 122 aile hekimliği asistanının eğitimini yaparak uzman olmalarını sağladı.

2008-2011 yılları arasında Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi üyeliği yaptı. 2011 yılında emekli olduktan sonra Üsküdar Üniversitesinde Profesör oldu ve halen çalışmalarını bu üniversitede sürdürmektedir.

Ulusal ve Uluslar arası dergilerde yayınlanmış 100 den fazla yayını vardır,Meslek yaşamı boyunca çok sayıda ulusal ve uluslar arası kongreye konuşmacı olarak katılıp bildiriler sunmuştur.İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evlidir ve iki çocuğu vardır.

Anksiyete Bozuklukları Araştırma ve Tedavi Derneğinin kurucusu ve başkanıdır. Türkiye Psikiyatri Derneği Türk Nöropsikiyatri Derneği Grup Psikoterapileri Derneği Biyolojik Psikiyatri Derneği ve Amerikan Psikiyatri Birliği'nin üyesidir.

Çok sayıda bilimsel tıbbi derginin danışma kurulu üyeliğini yapmaktadır.

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

İlk ve Orta öğrenimi TED Ankara Koleji
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1978
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi-Psikiyatri Kliniği 1983

Girne Asker Hastanesi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği Yardımcı Doçent  1987

Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği Doçent  1990

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Klinik Şefliği 1991

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Genel Psikiyatri Klinik Şefliği 2006

Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi Üyeliği 2008-2011

Üsküdar Üniversitesi Profesör 2011

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi - ...

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217