Kırşehir’in Mucur ilçesinde doğan Firdevs Seyfe Şen, ilk, orta ve Lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladıktan sonra 1987 yılında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. 1993 yılında mezun olunca mecburi hizmetini yapmak üzere Kırşehir ili Kaman ilçesi 1. Nolu sağlık ocağında pratisyen tabip olarak göreve başladı. 1 yıl sonra Kırşehir devlet hastanesi acil servisine atandı. Ardından Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü Akıl ve Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğü görevini üstlendi. 1996 Yılında TUS ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde Uzmanlık öğrencisi oldu. “Türkiyede kırsal bir bölgede yaşayan insanların depresyona karşı tutumları” isimli tezini başarı ile sunarak Psikiyatrist oldu.

Ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olarak ilk görev yeri Manisa Turgutlu Devlet hastanesi oldu. Burada 10 yılın üzerinde psikiyatri kliniğini yönetti. Sağlık bakanlığı mevzuatlarına uygun olarak bir dönem de özel muayenahane hekimliği yaptı. 

Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama Terapisti olmuştur. Doç. Dr. Ayhan Eğrilmez’den bireysel Psikanaliz eğitimi, Prof. Dr. Mustafa Yıldız’dan Şizofrenide sosyal beceri eğitimi, Prof. Dr. Kültegin Ögel’den Motivasyonel görüşme eğitimi almıştır. 

Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfının düzenlediği Psikanalitik Yönelimli Grup Psikoterapisi ve Psikanaliz Eğitimi ile Prof. Dr. Vamık Volkan’ın Rüyaların Psikanalizde Kullanımı Eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

EMDR Derneğinin düzenlediği 1. Ve 2. Düzey EMDR Temel Eğitimi ile CETAD Temel Eğitimi başarıyla bitirdiği diğer eğitimlerdir. Prof. Dr. M Hakan Türkçapar’dan BDP Derneği, Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimini tamamladıktan sonra Sağlık Bakanlığının düzenlediği Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitimi ile Madde Bağımlılığı Hekim Eğitimini sertifikasyonla tamamlamıştır.

2020 Yılında kendi isteği ile kamudan emekli olup kurucu ortağı olduğu İzmir Nöron Psikiyatri Dal Merkezinde psikiyatri uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Burada 2 yıl boyunca ilgi alanlarına ilaveten TMU eğitimlerini tamamlayarak İzmir ilinde TMU tedavisinde öncü olmuştur.

Şubat 2022 tarihinden itibaren eğitim, bilgi ve mesleki deneyimlerini Üsküdar Üniversitesi NP Beyin hastanesinde sürdürme kararı alarak göreve başlamıştır.

Psikotik Bozukluklar, Depresyon, Anksiyete Bozuklukları, Panik bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sınav Kaygısı özel ilgi alanlarıdır.

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

Kırşehir Lisesi - 1987
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi – 1993
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD – 2001

  • Kırşehir Kaman Sağlık Ocağı – Pratisyen Tabip – 1993
  • Kırşehir Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Şube Müdürü – 1995
  • Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Uzmanlık öğrencisi – 2001
  • Manisa Turgutlu Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı – 2001-2012
  • İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı – 2012-2014
  • Sağlık Bilimleri Üni, İzmir Suat Seren Göğüs Hast. ve Cer. EAH Psikiyatri Uzmanı – 2015-2020
  • İzmir Özel Nöron Psikiyatri Dal Merkezi Kurucu ortak ve Psikiyatri Uzmanı – 2020 – 2022
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217