1981 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi’ni bitirdi. 2005 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’da Psikiyatri Uzmanlık eğitimine başlayarak 2010 yılında Psikiyatri Uzmanı unvanını aldı. Sonrasında Devlet Hizmeti Yükümlülüğü’nü tamamlamak üzere Ankara Elmadağ Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Nöropsikiyatri Merkezi’ne bağlı Nörobilim Doktora Programı’nda PhD yapmaya başladı. Elmadağ Devlet Hastanesi’nden kendi isteği ile 2014 yılı sonunda ayrıldı.

2007 yılında Gazi Üniversitesi Laboratuvar Hayvanları Yetiştirme ve Deneysel Araştırmalar Merkezi’nden aldığı Deney Hayvanları Kullanma Sertifikası’ndan sonra hayvan deneyleri yapmaya başladı. Rodentlerde psikiyatrik hastalıkların modellenerek psikofarmakolojik ajanlar veya davranışsal müdahalelerle sinir sisteminde gerçekleşen değişimlerin davranışsal analizi ve immunohistokimyasal değerlendirilmesinin yapıldığı bir BAP projesi ve çalışmalarda yer aldı. 2010 yılında başladığı Nörobilim PhD’sini “Gabapentinin Sıçanlarda Uyku Deprivasyonu İle Oluşturulacak Şizofreni Benzeri Tablo Üzerine Olan Davranışsal Etkileri” konulu tez çalışması ile 2017 yılında tamamlayarak bilim doktorası unvanını da almış oldu.

Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makalelerinin yanı sıra biri ulusal, biri uluslararası iki kitap bölümü vardır.  Çok sayıda kongre, konferans ve sempozyumda bilimsel konuşmaları olmuştur. Bir adet ulusal, bir adet de uluslararası poster ödülü vardır. Birinde yürütücü birinde araştırmacı olduğu iki adet TÜBİTAK-3001 Projesi tamamlamıştır. Bilimsel ilgi alanları; şizofreni ve diğer psikotik bozukluklar, bağımlılık, psikofarmakoloji, deney hayvanlarında psikiyatrik hastalık modellemeleri ve nörofelsefedir.

Türk Tabipleri Birliği Üyesi, Türkiye Psikiyatri Derneği Üyesi ve NPFUAM (Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Türkiye Psikiyatri Derneği Nörobilim ÇB ile Psikofarmakoloji ve Somatik Sağaltımlar ÇB’nde görev yapmaktadır. 2010 yılından beri Klinik Psikiyatri Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği, 2015 yılından beri The Journal of Neurobehavioral Sciences Yayın Kurulu Üyeliği yapmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmekte olup evlidir. 

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi / 1999
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi / 2005
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi /  Psikiyatri Anabilim Dalı / 2010
Gazi Üniversitesi Nöropsikiyatri Merkezi Nörobilim Doktora Programı / 2017

Yabancı Dil: İngilizce

Ankara Elmadağ Devlet Hastanesi / Uzman Hekim / 2014

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217