1976 yılında Türkmenistan Daşoguz’da doğan Doç. Dr. Serdar Nurmedov, 1996 yılında Trabzon Kanuni Anadolu Lisesini, 2002 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesini bitirdi. Aynı sene Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak işe başladı ve 2009 yılında Psikiyatri Uzmanı oldu. Uzman olduktan sonra 2015 yılına kadar NPİSTANBUL hastanesinde çalıştı ve bu süre zarfında Türkiye’nin ilk özel Bağımlılık Tedavi Merkezinin kuruluşunda aktif görev aldı. 2015-2023 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunda çeşitli görevlerde bulundu ve 2019 yılında Psikiyatri bilim dalında Doçent unvanını aldı.

Psikiyatri bilim dalını seçmesinde en önemli etkenin bağımlılık ve ilişkili sorunlara olan ilgisi olması nedeni ile, araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladığı ilk günlerden itibaren bilimsel araştırmalarının önemli bir kısmını bu alanda yapmıştır. Aynı zamanda bu alanda yurt içinde ve yurt dışında birçok eğitimi tamamlayan Doç. Dr. Serdar Nurmedov Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda ve Rusya Federasyonu dahil birçok ülkede psikiyatri ve bağımlılık rehabilitasyon merkezlerinde gözlemci olarak bulundu.

Uzmanlık tezini `Alkol Bağımlılığı ve Bilişsel İşlevler` üzerine yapan Doç. Dr. Serdar Nurmedov’un ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan 50’ye yakın bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde yaptığı sunumları, ödülleri, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Yayınları bugüne kadar 1000’den fazla atıf almıştır.

Halen Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya devam eden Doç. Dr. Serdar Nurmedov, Genel Psikiyatri, Bağımlılık, Sinirbilim ve Psikoterapi alanlarında araştırmalarına devam etmektedir.
 

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim
  • Lise / Kanuni Anadolu Lisesi / 1996
  • Üniversite / Karadeniz Teknik Üniversitesi / 2002
  • Uzmanlık / Marmara Üniversitesi / 2009
     
 
  • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı / 2002-2009
  • NPİSTANBUL hastanesi / 2009-2015
  • Acıbadem Sağlık Grubu / 2015-2023
  • NPİSTANBUL hastanesi / 2023- ...
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217