Deprem Travma Psikolojisi

Dr.Öğr. Üyesi Sinem Zeynep Metin, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. 2000 yılında İstanbul Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. 2010 yılında da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde uzmanlık eğitimini tamamlayarak Psikiyatri Uzmanı oldu. Kognitif ve Davranışçı Terapiler ilk 2 eğitim modülünü tamamlamıştır. 2011-2012 yıllarında Antalya Kumluca Devlet Hastanesi'nde Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlamıştır.

2012 yılında Cinsel Eğitim, Araştırma ve Tedavi Derneği'ndeki eğitimini tamamlayarak sertifiye terapist olmuştur. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış Türkçe ve İngilizce makaleleri, kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.  Mesleki ilgi alanları; Yeme bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları ve Psikosomatik Bozukluklardır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. 2014 yılından beri NPİstanbul Hastanesi'nde Pembe Klinik sorumlusu ve Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir. 

Eğitim

İstanbul Galatasaray Lisesi / 2000

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi / 2006

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / Uzmanlık Eğitimi / 2010

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi / 2012

Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Bölümü / Öğretim görevlisi

NP İstanbul Hastanesi / Pembe Klinik Sorumlusu


Tüm Görüşler


Enes T
06 Eylül 2021, 06:14

Anne; Hastanenizden ve özellikle doktorumuz Sinem Zeynep Hanımdan çok memnun kaldık şeklinde iletti.

Gizli Yorumcu
04 Şubat 2022, 12:04

Psikiyatr Dr. Sinem Metin canım doktorum ona çok şey borçluyum. Hayatı keyifle mutlu ve kaygısız yaşamam onun sayesinde. Bu hastanenin benzeri yok gerçekten. Kapıdan girdiğiniz andan itibaren özel ilgi görüyorsunuz

Sizi Arayalım