Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde özel eğitim dalını bitirmiştir. Ardından 2017 yılında Üsküdar Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ram ve anaokullarında stajyer olarak görev yapmıştır. 2017 yılında Marmara Üniversitesi'nde Pedagojik Formasyon Eğitimini tamamlamıştır.

2021 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Nörobilim (Tezli) yüksek lisansını tamamlamıştır. Tezinde 'Otizm Spektrum Bozukluğunda Kommisural Bağlantıların Otizm Davranış Özellikleri ve Dil Becerileriyle Olan İlişkisinin İncelenmesi' üzerine çalışma yapmıştır. Ayrıca, 2020 yılında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Gelişimi yüksek lisans programında 'Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Çocukların Sosyal Becerilerini Arttırmaya Yönelik Yapılan Uygulamalar' başlıklı bitirme projesi ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yedi yıl boyunca çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Özel Eğitim Uzman Öğretici ve Çocuk Gelişimci olarak görev yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Özel Eğitim Uzman Öğretici sertifikasına sahiptir. Çocuk değerlendirme testleri ve Opa eğitimi uygulayıcı sertifikasına sahiptir. İngilizce hazırlık okuduğu için iyi derecede İngilizce ve temel seviye Almanca eğitimi bulunmaktadır.

2023 Eylül ayından itibaren NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde Çocuk Gelişim Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Eğitim
  • Maltepe Kız Teknik ve Meslek Lisesi / Çocuk Gelişimi Bölümü / Özel Eğitim Dalı
  • 2017 / Üsküdar Üniversitesi / Çocuk Gelişimi Bölümü
  • 2017 / Marmara Üniversitesi / Pedagojik Formasyon Eğitimi
  • 2021 / Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü / Nörobilim (Tezli) Yüksek Lisans
  1. Yedi yıl süresince çeşitli özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Özel Eğitim Uzman Öğretici ve Çocuk Gelişimci olarak görev yapmıştır.
  2. 2023 Eylül ayından itibaren NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde Çocuk Gelişim Uzmanı olarak çalışmaktadır.
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217