Haberler Tüm Liste

Bağımlılık ayıp değil, hastalık olarak değerlendirilmeli

Türkiye’de madde ve alkol kullanım yaşı düşüyor. Yapılan araştırmalar, çocukların ortaokul çağı olarak tanımlanan 13-14 yaşlarındayken madde ve alkol ile tanıştığını ortaya koyuyor.

İçimi hafif sigaralar bırakmaya çare olmuyor

Bırakmak kolay, sürdürmek çaba gerektiriyor! İçimi hafif sigaralar bırakmaya çare olmuyor. Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Aslı Başabak Bhais, sigarayı bırakmanın motivasyonla doğrudan ilişkili olduğunu ifade ederek önemli öneriler paylaştı.

Maddeler hormonal dengeyi bozuyor

Maddeler hormonal dengeyi bozuyor. Spor, bağımlılıklardan koruyor! Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Birimi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Onur Noyan, ailelere bu durumla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili önerilerde bulunuyor.

Kumar sadece masa başında oynanmıyor

Son dönemlerde kumar bağımlılığında önemli bir artış olduğundan sıklıkla söz edildiğine dikkat çeken Uzman Klinik Psikolog Sedef Koç, “Peki kumar bağımlılığının masa oyunlarından çok daha fazlası olduğunu biliyor musunuz?

Duyurular Tüm Liste

Her Çarşamba Aile Bilgilendirme Toplantısına Davetlisiniz!

Aile Bilgilendirme Programı her Çarşamba /Saat:17/ tarihinde Çamlıca Toplantı Salonunda gerçekleşecektir. SİGARA ALKOL

Amatem sitemiz açıldı.

Amatem sitemiz açıldı.

Bağımlılık Merkezi Fotoğrafları Tüm Liste

Bağımlılık Merkezi Hakkında

Bağımlık Merkezimizde alkol ve madde kullanım bozuklukları ile internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, yeme bağımlılığı gibi davranışsal bağımlıkların tedavileri yapılmaktadır. Danışanların tıbbi tedavilerinin yanı sıra; bağımlılığını önleme amacıyla öğrencilere, ailelere ve hekimlere yönelik eğitim programlarımız vardır. Bu amaçla her hafta aileler ile eğitim toplantısı yapılmaktadır.

NPAMATEM Bağımlılık Merkezi’nde; bağımlılık ile ilgili tüm soru ve sorunlara yanıt vermek ve tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir. Önemli bir toplum sağlığı sorunu olan bağımlılık; tedavi edilebilen bir beyin hastalığıdır.

Randevu Al

İletişim Formu