0216 633 0 633 Gönder

Poliklinik Hizmetlerimiz Hakkında

NPAMATEM Poliklinikler

AMATEM polikliniğinde alkol ve madde kullanım bozuklukları ile internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, yeme bağımlılığı gibi davranışsal bağımlıkların tedavilerinin yapılmaktadır. Yardım isteyen danışan ya da aile ilk olarak bu poliklinikte değerlendirirler. Yapılan bu değerlendirmenin ardından bireye ve aileye özgü tedavi planı yapılmaktadır. Poliklinik hizmetleri psikiyatrist, psikolog, nöroloji ve dâhiliye ekibinden oluşmaktadır. Ayrıca ilk planda yatarak tedavisi olan hastaların hastaneden çıktıktan sonra da ayaktan tedavisi bu birim tarafından yürütülmektedir. Danışanların tıbbi tedavilerinin yanı sıra; bağımlılığını önleme amacıyla öğrencilere, ailelere ve hekimlere yönelik eğitim programları vardır. Bu amaçla her hafta aileler ile eğitim toplantısı yapılmaktadır.

Ayrıca ülkemizde başka şehirlerdeki alkol madde bağımlılığı merkezlerinde çalışan doktor, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve hemşireler gerektiğinde AMATEM’de bilgi ve görgülerini artırmak için işbirliği yaparlar. Sağlık bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen bu konuda çalışmak isteyen personele eğitim düzenlemesi yapılmaktadır. Üsküdar üniversitesi ile işbirliği yaparak bağımlılık konunda tezler yürütülmesine ve bu alanda danışmanlık verilmesi verilen hizmetlerdendir. Elde edilen veri ve sonuçlar ulusal veya uluslararası kongre ve dergilerde yayınlanmaktadır. Ayrıca; yurtiçi ve yurtdışında ilgili kurumlarla bağlantı kurmakta, işbirliği sürdürülmektedir.

Polikliniğimizde uyuşturucu madde ve bağımlılık ile ilgili tüm soru ve sorunlara yanıt vermek üzere hazırlanmış yardım ve bilgilendirme hizmeti sunulmaktadır.


Tel 02166330633                               
AMATEM Bilgi Danışma Hattı

Yayınlama Tarihi:
20 Temmuz 2018
Güncelleme Tarihi:
04 Ekim 2021