Haberler Tüm Liste

Kırığın etrafındaki yumuşak doku önemli

Farklı nedenlerden dolayı kırılan kemiklerde kaynamanın gecikmesi veya kaynamanın olmaması, yaş, cinsiyet, beslenme ve yaşam biçimi gibi birçok etkene bağlı olarak gerçekleşiyor.

Artroplasti Uzay Elbisesi ile sıfır cerrahi enfeksiyon riski hedefleniyor

Özellikle ortopedik protez ameliyatlarında ortaya çıkan cerrahi enfeksiyon riskini azaltmak amacıyla kullanılan artroplasti uzay elbisesi, operasyonların güvenliğini artırıyor.

Covid-19 atlatan kişiler doktora danışarak spor yapmalı

Covid-19 atlatan kişiler, doktora danışarak spor yapmalı. Yakın temaslı sporlardan uzak durun!

Ortopedi ve Travmatoloji

Bölüm Hakkında

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü; kas ve iskelet sisteminin, travmatik, doğuştan veya sonradan gelişen şekil bozuklukları ile ilgili hizmet verir.

Ortopediyi insan vücudunun özellikle mekanik fonksiyonları ile uğraşan bir tıp dalı olarak da tarif etmek mümkündür.

Ortopedide son yıllarda gelişen alt dallar ile vücudun belirli kısımları alt başlıklar altında daha detaylı incelenmeye ve tedavi edilmeye başlanmıştır. Burada adı geçen şekil bozuklukları, hareket sistemiyle yani gövde ve uzuvlarla ilgili şekil bozukluklarıdır. Buna karşılık yüz, kafa ve iç organlara ait şekil bozuklukları, bu tıp dalının çalışma alanının dışında kalır. Teknolojinin ve bilimin ışığında en hızlı ilerleyen dallar arasında yer almaktadır.

Alt Dalları;

Kas ve iskelet sisteminde, doğumla oluşan ve sonradan görülen tüm hastalıkları tedavi eden bölümdür. Hastalar, hastalıkları ve tedavi planları ile ilgili alanında uzman olan doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir.
Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde ,yeni nesil cihazları da kullanarak hastalarımıza 360 derece tedavi olanağı sağlanmaktadır.

Uzmanlarımız

Prof.Dr. Ahmet Fatih PARMAKSIZOĞLU Prof.Dr.
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Prof.Dr. Mehmet Kerem Canbora Prof.Dr.
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Uzm. Dr. Mehmet SOYARSLAN Uzm. Dr.
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Randevu Al

İletişim Formu