Haberler Tüm Liste

Plaj ve havuz sakatlıklarına karşı dikkat

Uzmanlar plaj ve havuz sakatlıklarına karşı uyarıyor! Yüzme stiline göre omurga ve omuzda sıkıntılar yaşanabilir.

Ağır çanta omuz ve sırt ağrısına yol açıyor

Ağır çanta omuz ve sırt ağrısına yol açıyor. Okul çantası boya uygun olmalı! Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Kerem Canbora, okul çantası seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

Kireçlenme şikâyeti olanlar fazla kilodan kaçınmalı

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Kerem Canbora, ağırlıklı olarak ileri yaşlarda görülen kireçlenme ve tedavisine ilişkin bilgiler paylaştı.

Ortopedi ve Travmatoloji

Bölüm Hakkında

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü; kas ve iskelet sisteminin, travmatik, doğuştan veya sonradan gelişen şekil bozuklukları ile ilgili hizmet verir.

Ortopediyi insan vücudunun özellikle mekanik fonksiyonları ile uğraşan bir tıp dalı olarak da tarif etmek mümkündür.

Ortopedide son yıllarda gelişen alt dallar ile vücudun belirli kısımları alt başlıklar altında daha detaylı incelenmeye ve tedavi edilmeye başlanmıştır. Burada adı geçen şekil bozuklukları, hareket sistemiyle yani gövde ve uzuvlarla ilgili şekil bozukluklarıdır. Buna karşılık yüz, kafa ve iç organlara ait şekil bozuklukları, bu tıp dalının çalışma alanının dışında kalır. Teknolojinin ve bilimin ışığında en hızlı ilerleyen dallar arasında yer almaktadır.

Alt Dalları;

Kas ve iskelet sisteminde, doğumla oluşan ve sonradan görülen tüm hastalıkları tedavi eden bölümdür. Hastalar, hastalıkları ve tedavi planları ile ilgili alanında uzman olan doktorlarımız tarafından tüm ayrıntılarıyla bilgilendirilmektedir.
Ortopedi ve Travmatoloji bölümümüzde ,yeni nesil cihazları da kullanarak hastalarımıza 360 derece tedavi olanağı sağlanmaktadır.

Uzmanlarımız

Prof.Dr. Ahmet Fatih PARMAKSIZOĞLU
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Prof.Dr. Mehmet Kerem CANBORA
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
Uzm. Dr. Mehmet SOYARSLAN
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
İLETİŞİM

İletişim Formu