Haberler Tüm Liste

Çocuk ailesinin davranışlarını taklit eder

Çocuk ailesinin davranışlarını taklit eder. Çocuğa bayramı yaşatarak öğretmek gerekiyor. Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi Çocuk Ergen Uzman Klinik Psikolog Aynur Sayım, bayramların çocuklar üzerindeki etkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Popüler oyunlar, sorumluluklarını unutturuyor

Popüler oyunlar, sorumluluklarını . Oyun süresine dikkat edilmeli, aileyle vakit geçirilmeli Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Alptekin Çetin, çocuklar ve gençler arasında çok yaygın olan PUBG oyununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yaz tatili DEHB’li çocuklar için çok önemli

Yaz tatili, her çocuğun anlamlı ve verimli geçirmesi gereken bir dönem; fakat Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olan çocuklarda bu sürecin ekstra önem verilerek planlanması gerekiyor. Çocukların yaz döneminde boşluğa düşmesinin DEHB teşhisi almış çocuklar için risk taşıdığına dikkat çeken uzmanlar, anne-babalara yaz tatili için önerilerde bulundu.

Sünnete bakış, ailelere göre değişiyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Leyla Arslan, sünnet psikolojisine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İLETİŞİM

İletişim Formu