Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisinde Tedavi Yöntemleri

NPİSTANBUL Hastanesi, Avrupa’nın 2. Beyin Hastanesi olarak, teknolojik alt yapısı ve uzman kadrosu ile danışanlarına tam teşekküllü bir tanı ve tedavi merkezi sunmaktadır. 
Bel ve Omurga Cerrahisi, Parkinson ve Hareket Bozuklukları ameliyatları ve Beyin Ameliyatları başta olmak üzere beyin ve sinir cerrahisi alanında Türkiye’nin nöroşirürji merkezi olma yolundayız. 

Fonksiyonel Hastalıkların Tedavisi

Parkinson ve benzeri istemsiz hareket bozuklukları gibi yaşam kalitesini düşüren hastalıklarda, özellikle beyin pili uygulaması yapılır. İlaç tedavisi ile başarı sağlanamayan epilepsi yani sara hastalığı durumlarında epilepsi cerrahisi ameliyatları planlanır. Tüm fonksiyonel hastalıklar için cerrahi tedavinin gerekliliği ya da faydalı olup olmayacağı konusunda multidisipliner bir anlayışla hasta değerlendirilir.

Omurga Hastalıkları

Omurganın; kaza ve yaralanmalar gibi travmatik, omurilik kanalı daralması ve belde kayma gibi yaşlılık süreci ortaya çıkan ayrıca doğumsal hastalıklarında cerrahi girişim uygulanır. Bunun yanı sıra; bel ve boyun fıtığı gibi hastalıklar beyin ve sinir cerrahları tarafından tedavi edilir.

Beyin ve Omurilik Tümörleri

Hem erişkinlerde hem de çocukluk çağı beyin ve sinir tümörlerinde mikrocerrahi ve endoskopik tekniklerle cerrahi girişim uygulanmaktadır.

Çocuk beyin cerrahisi

Çocuk Beyin Cerrahisinde uzman ekibimiz ile çok kapsamlı operasyonlar da dahil olmak üzere tüm ameliyatlar, Hastanemizde başarıyla yapılabilmektedir.

 Çocuk Epilepsi Cerrahisi Nedir?

Çocukluk Epilepsisi; Beynin gelişimsel bozukluğuna bağlı olarak da gelişebilir fakat çocukluk epilepsisi genelde genetiktir.

Çocukluk çağında bir kez bayılan kişi epilepsi hastası diye tanımlamak doğru değildir. Bunların tekrarlanması gerekmektedir. İlaçla tedavi olunması mümkündür. Bir patolojik soruna bağlıysa dirençli epilepsi anlamına gelir ve böyle durumlarda cerrahiden bahsetmek gerekir. Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/cocuk-epilepsi-cerrahisi-nedir sayfamızı ziyaret ediniz.

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Tıbbi Kadro
Prof. Dr. Dr. Mustafa BOZBUĞA

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı

Randevu Al
Prof.Dr. Nebi YILMAZ

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Randevu Al
Prof.Dr. Akın AKAKIN

Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı

Randevu Al
Op. Dr. Emre Ünal

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Randevu Al
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217