Deprem Travma Psikolojisi

Öne Çıkan Merkezlerimiz

1- Nöromodülasyon Merkezi: (Türkiye’de ilk)
Beyin haritalaması yapılarak, varolan en üst seviye teknolojimiz sayesinde kişiye özel tanı ve tedavi uygulanmaktadır. Böylelikle, hastalıklar daha kısa vadede teşhis edilerek tedavi edilebilmektedir.
Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/noromodulasyon-merkezi

Öne Çıkan Merkezlerimiz


2- Klinik Farmakogenetik Laboratuvarı: (Türkiye’de İlk)
Genetik profile göre ilaç belirlenebilmesi ve kullanılan ilaçların kan düzeyleri (TDM) akredite olarak ölçülür. Kişiye özel tedavi merkezidir. Gerekli durumlarda DNA analizi yapılabilir. Altunizade’de bulunan laboratuvarımız, psikiyatrik olgularda Türkiye’de gen temelli tedaviye öncülük etmektedir.
Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/klinik-farmakogenetik-laboratuvari
Kişiye Özel Tedavi, Klinik Farmakogenetik Laboratuvarı için : https://npistanbul.com/eriskin-psikiyatri/kisiye-ozel-tedavi-klinik-farmakogenetik-laboratuvari

Öne Çıkan Merkezlerimiz 2

3- Görüntüleme Merkezi:
MR (Volumetrik, Fonksiyonel) görüntüleme,
128 kesitli BT anjio görüntüleme,
Standart dijital röntgen ve skolyoz pozisyonlu ikili röntgen cihazı,
Öne Çıkan Merkezlerimiz 4


4- Ameliyathaneler
Hastanemizde; robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, Parkinson ve Epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verilebileceği, Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımı bulunan bir altyapı oluşturuldu.

Biri 1A diğeri 1B olmak üzere 2 laminar flow üniteli ameliyat salonu ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım biriminde Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet verilebilmektedir.

İntraoperatif Görüntüleme Olanaklarımız:

O-kollu ameliyat esnasında üç boyutlu BT görüntüleme
Nöronavigasyon destekli üst düzey intra operatif, renkli doppler ultrasonografi cihazı
Cerrahi nöronavigasyon sistemi
Nöronavigasyon destekli üst düzey beyin cerrahi mikroskopu
Endoskopik ve laparoskopik görüntüleme sistemi

Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/ameliyathaneler

Öne Çıkan Merkezlerimiz 5


5- Yoğun bakım:
16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım biriminde Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet verilebilecektir.
Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/yogun-bakim-servisi

Öne Çıkan Merkezlerimiz 6


6- Ergoterapi Merkezi, Duyu Bütünleme Kliniği
Psikiyatrik hastalığı olan danışanların patolojilerini azaltmak, sağlıklarını sürdürebilmeleri ve sosyalleşmeleri için yardımcı olmak, özgüvenlerini, çeşitli becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlamak, bu becerileri ve yeteneklerini günlük hayatta da kullanabilmeleri için teşvik etmek, boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerinin yaşam kalitesini arttıracağı ile ilgili bilinç kazanmalarını sağlamak amacıyla müzik, sanat tedavileri, spor ve ebru sanatını  içeren  ergoterapi çalışmaları yürütülmektedir.

Detaylı bilgi için:https://npistanbul.com/cocuk-ergen/ergoterapi-ve-duyu-butunleme

Öne Çıkan Merkezlerimiz 7


7- Dil Konuşma Tedavileri (DKT):
Ses bozukluğu yaşandığında öncelikle hekim muayenesi gerekmektedir. Hekim tanıda yardımcı olacaktır ve tıbbi tedavi gerektiğinde uygulayacaktır ya da ses terapisi gerektiğinde danışanı, bir dil ve konuşma terapistine yönlendirecektir.  Çünkü bazı ses hastalıklarının önlenmesi, düzelmesi ve yeniden oluşmaması için ses terapi tekniklerini, dil ve konuşma terapistleri uygulamaktadır. Hastalara ses sistemlerini kullanarak mümkün olan en iyi sesi nasıl üreteceklerini, zarardan ya da hastalıktan nasıl geri döneceklerini ve nasıl korunacaklarını öğretmeyi amaçlayan ve ses üretim fizyolojisinin dengesini teşvik eden, nefes koordinasyonuna yardım eden, ses üretimi ve ses tellerinin sağlığı için gerekli uygun perde, yükseklik ve ses kalitesini sağlamaya yönelik egzersizleri içeren bir programdır.
Detaylı bilgi için: https://npistanbul.com/dil-konusma-tedavileri-dkt
Öne Çıkan Merkezlerimiz 8


Fark yaratan hizmetlerimiz:

Türkiye’de ilk defa hasta katlarında uygulanan kış bahçeleri sayesinde, gerçek, doğal ve dış ortam hastanenin içinde sağlanarak hastalarımıza taze nefes alabilecekleri bir ortam oluşturuldu.

Öne Çıkan Merkezlerimiz 9

Bilgi işlem: Hastanemizde merkezileştirilmiş bir sistem bulunmaktadır. Binanın iklimlendirmesinden elektrik aksamlarına kadar içerdeki yaşam şartına göre basıncına kadar değiştirilebilen bir ameliyathane kurulmuştur. Ameliyathane içindeki iklimlendirme ve basınç, ameliyatın ihtiyacına göre değiştirilebilmektedir.
Bilgi güvenliği: hasta mahremiyeti açısından kabul görmüş, hasta bilgilerini yazılımsal ve donanımsal koruma altına alan bir teknoloji kullanılmaktadır. Tüm bilgi sisteme girildiği anda yetkili herkesin elinde olabilmektedir.

Akıllı bina konsepti: hastanemize giriş çıkış, demirbaş kontrolleri, yangın algılama sistemi akıllı bina konseptiyle tasarlanmıştır. Psikiyatri katlarında anahtar kullanılmamaktadır. Tüm kliniklerimizde kartlı geçiş sistemi uygulanarak giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmıştır.  Tüm binada IP TV sistemi mevcuttur. HD kameralı güvenlik sistemi kurulmuştur.

Öne Çıkan Merkezlerimiz 10

Sizi Arayalım