Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

Teknolojinin fazlası zarar!

  İstanbul Aydın Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi ortaklığı ile 27 Mart 2019 Çarşamba günü Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde “Yeni Medya ve Aile” çalıştayı düzenlenecek. 

  Yeni medya kavramının sosyal ve kültürel hayattaki etkilerini izlemek ve değerlendirmek amacı ile düzenlenecek çalıştayda iletişim, tıp, adlî bilimler, psikiyatri, çocuk gelişimi, psikoloji ve sosyoloji gibi farklı alanlarda çalışan uzmanlar bir araya gelecek.


  NPİSTANBUL Hastanesi’nden Çocuk - Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Emel SARI GÖKTEN çocuk gelişimi, Sosyal Medya Bağımlılığı, Mobil Bağımlılık Dijital Oyun Bağımlılığı ve çocuk psikolojisiyle ilgili bilgiler aktaracak. Çalıştayda teknolojinin, kontrolsüz, bilinçsiz ve eğitimsiz bir şekilde kullanıldığında, yararından çok zararlarıyla karşılaşılan yeni medya teknolojilerinin aile yapısına, aile içi iletişime, çocukların gelişim süreçlerine, fiziksel ve mental sağlıklarına olası etkileri de konuşulacak.

  İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi, İAÜ Toplumsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi TARMER, İAÜ Yeni Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi, ÜÜ İnsan Odaklı İletişim Merkezi İLİMER ve ÜÜ Stratejik Araştırma ve Geliştirme Kulübü paydaşlığında düzenlenecek çalıştayda yeni medyanın hem ebeveyn hem de çocuk açısından irdelenmesi ve incelenmesi ve çözüm önerileri de saptanacak.

   
   
  Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013
  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217