Turuncu Yatan Hasta Servisi

Turuncu Klinik
NPİSTANBUL Hastanesinin bu servisinde 4 tanesi süit olmak üzere 8 odadan oluşmaktadır. Süit odalarda refakatçi için ayrı bir oda, banyo ve televizyon imkânı sunulmuştur.

Bu serviste geniş ve konforlu bir ortak kullanım salonu mevcut olup, hasta refakatçileri bu salonda hastalarının istirahat saatlerinde televizyon ve sınırsız internet imkânlarından yararlanabilmektedir.

Bu servislere refakatçi ve ziyaretçi kabul edilmektedir.

Servis içinde sigara içilmemektedir.

Her katta hasta ve refakatçilerinin vakit geçirebileceği güvenlikli kat bahçeleri mevcuttur.

Kliniklerde misafirlerimiz için çoktan seçmeli yemek menüsü sunulmaktadır.

SERVİSLERİN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

 • Tüm servisler 7/24 merkezi kamera sisteminin kontrolü altındadır, yalnızca hasta banyolarında mahremiyet gereği kamera bulunmamaktadır. Ancak hastaların banyoda geçirdikleri süre hemşire veya sağlık güvenlik personelinin gözetimindedir.
 • Servis girişlerinde iki adet mdf kaplı, kenarları profil ortası ağaç dijital fotoselli kapı ve iki kapı arasında ara koridor bulunur. Dijital kapılar özelliği gereği birbiriyle ilişkili olup biri kapanmadan diğeri açılmaz özelliktedir. Bu sayede hasta servisin ilk kapısından geçse dahi ikinci kapı kapalı olduğundan ara koridordan servis dışına çıkamaz.
 • Kat içinde elektrik prizlerinden gelen akım 250 volt değil 12 volttur.
 • Hasta odalarındaki televizyonlar oval kabine gömülü vaziyettedir.
 • Mavi,pembe,turuncu ve açık kliniklerde hasta yatakları ahşaptır,düşme riskine karşı yerden 30 cm yükseklikte köşeleri yumuşatılmış ve deri ile kaplanmış vaziyettedir. Turkuaz ve genel klinikte motorlu yatak kullanılmaktadır.
 • Banyodaki ve dolap içindeki  askılıklar 3 kg dan fazla,duş askılığı 30 kg dan fazla ağırlık taşımaz ve hastanın kendine  zarar verme riskini ortadan kaldıracak şekildedir.
 • Musluktan akan su sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkmaz ısıyla yaralanmayı önleyecek şekilde planlanmıştır.
 • Açık,turkuaz,genel ve mavi klinik sebillerindeki su 90 dereceyi,pembe ve turuncu klinikteki su sebillerindeki 60 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlıdır.
 • Banyodaki ayna içe konkav,kesmez mikadan üretilmiştir.Kesi riskini önlemeye yöneliktir.
 • Banyodaki çöp poşetleri 55-60 cm uzunluğunda ve 8-10 mikron kalınlılığındadır. hastanın kendine zarar verme riskini ortadan kaldıracak şekildedir.
 • Mavi,pembe ve turuncu klinikteki hastalara kullanım amaçlı verilen havlular 50*65 cm boyutundadır.Daha büyük boyutta havlunun kullanılmasına müsaade edilmez.Açık,turkuaz ve genel kliniklerde,hastalar kendi getirdikleri her boyut havluyu kullanabilir.
 • Mavi , pembe ve turuncu klinikler de hastaların temizlik malzemesiyle kendilerine zarar verme girişimlerini önlemek amacıyla,kullanım anında ihtiyaçları kadar şampuan verilir ve banyodaki sabunluklara sıvı sabunlar az miktarda koyulur.Genel,turkuaz ve açık kliniklerde hastalar kendi getirdikleri temizlik malzemelerini yanlarında bulundurabilir.
 • Servislerde hastalara yemek servisleri zarar vermeyen özel plastik malzemeden yapılmış tabuldot,çatal,bıçak ve kaşıkla yapılır.
 • Pembe ve turuncu kliniklerde eksite-saldırgan hastaların kısıtlaması amaçlı 2 şer adet yumuşak oda mevcuttur.Yumuşak odaların duvarları 1.5 cm kalınlığında süngerin üzeri deri ile kaplanmış vaziyettedir.Tavanda kamera izlemi yapılabilen duvara gömme noktasal açıklığı bulunan gizli kamera mevcuttur.
 • Kafeteryadan hastalara,personele ve yakınlarına yapılan servislerde plastik veya karton malzeme kullanılır.
 • Turuncu,Mavi,Pembe kliniğe alınacak hastalar fiziksel arama yapılarak servise kabul edilir.Bu sayede hastanın kendine veya çevresine zarar verebileceği herhangi bir nesnenin servise girişi engellenir.
 • Turkuaz ve genel klinik harici servis içine ziyaretçi kabul edilmez,Hastaların ziyaretçileriyle buluşmaları kafeterya-bahçe alanında SGP gözetiminde gerçekleşir.Bilgi Güvenliği’ne uygun olarak önceden hasta aile temsilcisi tarafından belirlenmiş olan ziyaretçi listesi haricinde gelen ziyaretçi,hasta kodunu bilse bile hastanın doktorunun ve hasta yakının onayı olmadan hastayla görüştürülmez.Bu sayede hastanede savunmasız halde olan hastanın,hastane dışı faktörlerle zarar görmesi engellenir.
 • Hemşirelerin servise tam anlamıyla hakim olabilmeleri  amacıyla, banko servisin ortasında planlanmış ve hemşire bankolarına giriş kapıları kartlı geçiş sistemi özelliğinde olup bu sayede sağlık personeli harici kişilerin hemşire bankosuna girişi engellenmektedir.
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217