ONLINE RANDEVU

Nörorehabilitasyon Merkezi

İlerleyici, tedavisi olmayan ya da tedavisi yavaş ilerleyen hastalıklarda, yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir bakım sistemidir.
Sağlık hizmetleri kökleri; fiziksel, ruhsal, psikolojik ve sosyal hayat, dalları ise hastane yoğun bakım ünitesi, palyatif yoğun bakım ünitesi, huzurevi, evde bakım, günlük hastane bakımı, konsültan hekim vb. olan bir ağaca benzemektedir. Dalları ve kökleri birbirinden ayıramazsınız.

Türkiye’de hastalar ve aileleri yaşam sonu bakımın yapıldığı yer olarak çoğunlukla evde bakım, palyatif bakım, hemşireli bakımevi ya da hospis yerine “yoğun bakım” da ileri yaşam desteği istemektedir. İleri yaşam desteği yani  ani olarak gelişen öncesinde sağlıklı veya altta yatan kronik uzayıcı hastalığına bağlı gelişen semptomların tedavi edildiği ve yaşamı kurtarma şansı olan hastaların yattığı yer olarak tanımlanır. Beyin kanaması, kalp krizi yada trafik kazası bu durumlara örnek olarak gösterilebilir.

Yoğun Bakım Ünitelerindeki hastaların bakım durumlarının değerlendirilip diğer profesyonel bakım türlerine transferinin sağlanması hasta ve ailelerin bakım yüklerini hafifletecek ve onların tedavilerindeki fayda düzeyi, hasta ve yakınlarının moral düzeyi ve maliyet etkinliğinde maksimum verim sağlayacaktır.

Nörorehabilitasyon Merkezi’nden Beklenti:

Yapılan çalışmalarda hastalar ve yakınlarının beklentilerinin konfor, semptom yönetimi, duygusal destek, bilgilendirme, eğitim, iletişim, hastayla ilgili kararlarda kendilerine sorulması ve bu konuda yetkili olmak ve hasta bakımını sağlayanların sorularına istediği zamanda ve net yanıt vermeleri olarak sıralanmaktadır.
Hastalar ve yakınları bu beklentiler doğrultusunda hasta ile birlikte daha fazla zaman geçirebilecekleri, kişiye özel, uyumlu ve esnek bakım imkanlarına sahip tesisler beklentisi içindelerdir. Nörorehabilitasyon Merkezi bu beklentiler doğrultusunda kurulmuş bir organizasyon olma özelliği taşımaktadır

 Tedavi Ekibimiz

Uzm. Dr. Aydın ENDER SÜZER
Fizik Tedavi Uzmanı
Fizyoterapist Orcan KARAALİ
Fizyoterapist
Fizyoterapist Baha MUTLU
Fizyoterapist
Fizyoterapist Müzeyyen YEMİŞ
Fizyoterapist
Uzm. Dr. Boray ERDİNÇ
Başhekim / Dahiliye Uzmanı
Uzm. Dr. Güzin OĞUZ
Dahiliye Uzmanı
Prof.Dr. A. Oğuz TANRIDAĞ
Nöroloji Uzmanı
Prof.Dr. Sultan TARLACI
Nöroloji Uzmanı
Doç.Dr. Barış METİN
Nöroloji Uzmanı
Uzm. Dr. Celal ŞALÇİNİ
Nöroloji Uzmanı
Uzm. Dr. Mehmet AKDEMİR

Randevu Al