Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

AMATEM ekibi, Bağımlılık Kongresi’ne katılacak

  Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM ekibi, Antalya’da 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne katılacak. NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın da aralarında bulunduğu uzmanlar, bağımlılık ve tedavi yöntemlerine ilişkin sunumlar yapacak.

  Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM Birimi uzmanları, Antalya’da 29 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne katılacak.

  Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi BAUMER (Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından  Antalya Susesi Luxury Resort’te düzenlenecek kongrede uzmanlar bir araya gelerek bağımlılık ve yeni tedavi yöntemlerine ilişkin en güncel bilgileri konferans, panel, kurs, tartışma toplantıları ve uydu sempozyumları ile gündeme taşıyacak.

  Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM uzmanları da i sunumları ile kongreye katılacak.

  Bağımlılık ve tedavi yöntemlerini anlatacaklar

  30 Kasım 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek “Bağımlılıkta Tedavi Yöntemleri” başlıklı oturumda oturum başkanı NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz olacak. Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, “Dünyada ve Ülkemizde Bağımlılık ve Risk Etmenleri” başlıklı sunumunda önemli bilgiler paylaşacak.

  NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Sermin Kesebir, “Bağlanma ve Bağımlılık Fenomenolojisinin Analizi”, Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Işıl Göğcegöz, “Nöromödülasyon Tedavileri”,  Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Gül Eryılmaz ise “İmplant Tedavileri” başlıklı sunumlarını yapacak.

  Davranışsal bağımlılıklar ele alınacak

  Aynı gün gerçekleştirilecek ve oturum başkanlığını Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın yapacağı “Davranışsal Bağımlılıklarda Güncel Durum”  başlıklı oturumda da NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemal Onur Noyan, “Sanal Davranış Bağımlılıklarında Tedavi” konusunu ele alacak.

  Bağımlılık tedavisinde ailenin yeri konuşulacak

  2 Aralık Pazar günü ise NPİSTANBUL Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın oturum başkanlığını yapacağı “Bağımlılık Tedavisinde Ailenin Yeri” başlıklı oturumda NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr.  Alptekin Çetin, “Madalyonun diğer yüzü” Uzman Klinik Psikolog Ahmet Yılmaz ise “Eş bağımlılığı” başlıklı sunumunda önemli bilgiler paylaşacak. Aynı oturumda Uzman Psikolog Ömer Bayar, “Ailede Psiko Eğitim” Duygu Kılıç ise “Ailede Komorbid Durumlar” başlıklı olgu sunumlarını yapacak.

  Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

  Kategori: Bağımlılık

  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217