Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

Ağrılarından beyin cerrahisiyle kurtuldu

  Yıllarca diş ağrısı çektiğini zannederek ilaçla yaşayan Cezayirli Soufyane Bouraba (33) İstanbul’da omurilik cerrahının operasyonuyla sağlığına kavuştu.

  Ağrılarından beyin cerrahisiyle kurtuldu

  Cezayir’de iki yıl önce diş ağrısı nedeniyle doktora giden Bouraba’ya, 20’lik dişinden kaynaklandığı düşünülen ağrıları için ilaç tedavisi uygulandı. Ama ilaç tedavisine rağmen ağrılar şiddetlenip hastanın başında da etkili olmaya başladı. Bouraba tavsiye üzerine NPİSTANBUL Hastanesi Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa’ya başvurdu. Nadir görülen ve bir sinir baskısı olan ‘Trigeminal nevralji’ teşhisi konulan hasta gerçekleştirilen operasyon sonrası sağlığına kavuştu.

  ‘Diş ağrısıyla karıştırmayın’

  ‘Trigeminal nevralji vakalarında çok şiddetli ağrılar yaşandığını ve genelde diş ağrısı ile karıştırıldığını belirten Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa, “Trigeminal nevralji kafa sinirlerinden olan trigeminal sinirin, beyin sapından çıktığı noktada, genellikle bir atardamarın basısıyla oluşan şiddetli yüz ağrılarıdır. Hastalığın tek belirtisi şiddetli ağrı” dedi.

  Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

  Kategori: Genel Sağlık

  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Tıbbi Kadro
  Prof. Dr. Dr. Mustafa BOZBUĞA

  Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı

  Gönder
  Prof.Dr. Nebi YILMAZ

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  Gönder
  Prof.Dr. Akın AKAKIN

  Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı

  Gönder
  Op. Dr. Emre Ünal

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

  Gönder
  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217