Acil Müdahale Birimi

NPİSTANBUL Hastanesi’nin Genel Acil Servis hizmeti başladı

Genel Acil Servis’te deneyimli acil tıp doktorları ile hem psikiyatri hem de genel tıp alanlarında hizmet sunuluyor.
Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi; psikiyatri, psikoloji, nöroloji, beyin cerrahisi, genel cerrahi, KBB, çocuk-ergen birimi alanlarında verdiği hizmete bir yenisini daha ekledi.

NPİSTANBUL Hastanesi, 7/24 hizmet verdiği psikiyatri acil servis birimine cerrahi branşlarını da ekleyerek ekibini genişletti.

Acil Servis birimindeki multidisipliner anlayışla görev yapan ekip tarafından değerlendirilen hastalar, ilgili tetkiklerin hızla yapılması ve sonuçların değerlendirilmesinin ardından, ilgili bölüme sevk edilerek gerekli tedavilerine başlanıyor.

Acil Müdahale Birimi

7/24 PSİKİYATRİ ACİL SERVİS HİZMETİ VERİLİYOR

NPİSTANBUL Hastanesi Acil Servis ekibi;  “Amacımız, 7/24 psikiyatri acil servis ve ambulans hizmetleri sunarken, hasta için en uygun ve en etkin müdahaleyi zamanında yapmak. Genişleyen ekibimiz ile Genel Acil Servis’e hem psikiyatri hem de genel tıp alanlarında hizmet sunuyoruz” dedi.

NPİSTANBUL Hastanesi Psikiyatri Acil Servisi’nde; yumuşak oda, nörolojik ve riskli hastalar için yakın takip yapılabilen müşahede odası bulunuyor. Özel eğitimli hekim, hemşire ve sağlık memuru ekibinin 7/24 müdahalede bulunma imkanı olan hastanenin, 24 saat boyunca hizmet veren özel donanımlı psikiyatrik ambulansı da bulunuyor.

Gündüz hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece de genel acil tıp, nörolojik acil ve psikiyatri alanında uzman ekipler ile hizmet veriyor.

 

TEKNOLOJİK İMKANLARIMIZ…

NPİSTANBUL Hastanesi'nde robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, Parkinson ve epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verildiği biri 1A olmak üzere 2 ameliyathane ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

Yoğun bakım biriminde Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet veriliyor. NPİSTANBUL Hastanesi;  bağımsız akredite kuruluş tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathanesi donanımıyla ve cerrahi operasyonları asiste eden üstün teknolojik alt yapısına sahip.

 

Acil Müdahale Birimi 2

KRİZ MÜDAHALE

Nöropsikiyatrik acil servis 24 saat hizmete göre düzenlenmiştir. Taşkınlık gösteren hastalar için yumuşak oda, nörolojik, riskli hastalar için acil yoğun bakım yeteneği, mide yıkama için geliştirilmiş müşahede odası bulunmaktadır. Özel eğitimli hekim, hemşire ve sağlık memuru ekibi ile müdahale imkanı vardır.

Acil Müdahale Birimi 3

24 SAAT ÖZEL DONANIMLI PSİKİYATRİK AMBULANS

Klasik acil psikiyatrik hasta yaklaşımı hastanın suçlu gibi algılanmasıdır. Bu nedenle tıbbi müdahale göz ardı edilerek kolluk kuvvetleri ile hastayı hastaneye sevkedilme yolu seçilmiştir.

Bu konuda bizim yaklaşımımız acil psikiyatrik hastanın suçlu değil hasta olduğunu düşünerek uzman ekip ve özel yumuşak odalı ambulansla müdahale ve sevk kolaylığı sağlanmasıdır.

Böylece hasta ile toplum kuralları arasında evrensel insani değerlere uymak mümkün olur.

Acil Müdahale Birimi 4

NÖROPSİKİYATRİK YOĞUN BAKIM

Hastaların monitorize edildiği hem de taşkınlığın önlenebildiği yoğun bakım uygulamasıdır. Özel antibakteriyel hepafiltre klima sistemi vardır.

PSİKOACİL AMBULANSININ BAŞARISI TESCİLLENDİ

Acil Müdahale Birimi 5

Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan NPiSTANBUL Beyin Hastanesi’nin psikiyatrik acil danışanlarına müdahale için kullandığı özel donanımlı ambulans, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın, hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işleminin sağlanması amacıyla tasarladığı ambulans, içerisindeki yumuşak odası ve donanımıyla diğer ambulanslardan ayrılıyor. Başarısı tescillenen ambulans, dünyada bir benzeri olmamasıyla da önem taşıyor.

Tanı, tedavi ve hasta güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermeyen, Türkiye’de ilk defa psikiyatri, psikoloji ve nöroloji disiplinlerini tek çatı altında tutarak danışanlarına multidisipliner tedavi hizmeti sunan NPİSTANBUL Hastanesi, bir başarısını daha tescilledi.

Türkiye’nin ilk Nöropsikiayatri Hastanesi NPİSTANBUL Hastanesi, acil hastalarına müdahale için özel olarak tasarlayıp hizmete sunduğu PSİKOACİL ambulansı, Türkiye Patent Enstitüsü’nce de tescil edildi.

Hastanenin kuruluşuyla birlikte Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından hasta güvenliğinin en üst düzeyde tutularak nakil işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla tasarlanan özel donanımlı bu ambulans, başarısını da tescillemiş oldu.

24 saat hazır bekletilen ve Türkiye’nin her bölgesinden anında hasta nakli gerçekleştirebilen ambulans, diğer ambulansların sahip olduğu tüm teknik özelliklere sahip. Ambulansta farklı olarak konfor ve teknolojik donanımın yanında hastaların güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış yumuşak odası bulunuyor. Yumuşak oda hastaların kendileri ve çevresindekilere zarar vermemeleri için önem taşıyor. Çevresi özel bir madde ile çevrelenmiş bu odada danışana müdahale ediliyor, güvenli bir şekilde hastaneye nakli sağlanıyor.

Türk Patent Enstitüsü’nün Tasarım Tescil Belgesi verdiği PSİKOACİL Ambulansı, hasta güvenliği standartları konusunda dünyanın önemli otoritelerinden kabul edilen JCI (Joint Commission International) tarafından da övgüye layık görülmüş, öte yandan uygulama JCI standartlarına refere edilecek dünya çapında bir tasarım olduğu vurgulanmıştı.

Acil Müdahale Birimi 6

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217