Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

Yataklı Nöroloji Servisi

Yataklı nöroloji servisinde hastaların mevcut durumuna rahatsızlığına göre bir tedavi planı belirlenir.

Yataklı nöroloji servisinde tedavi planı belirlenen hastalara multidisipliner bir yaklaşımla son tedavi yöntemleri uygulanarak tedavisi gerçekleştirilir. Tedavide kişiye özel tedavi protokolü ile tedavi yapılmaktadır. Bu yüzden tedavi şekli ve durumu kişiden kişiye değişmektedir. Nöroloji servisine yatan hastalar ilk yatışta uzmanlar tarafından değerlendirilir ve tedavi protokolü belirlenip tedavisine başlanır. Hastanın hastalığının seyrine göre kontroller yapılıp tedavi planları düzenlenir.

Yataklı nöroloji servisinde danışanlarımız yatarak tedavi olmaktadırlar. Hastanemizde bulunan her servis, yatarak tedavi alan hastaların mahremiyetleri ve hastalığın risklerine göre belli kurallar çerçevesinde oluşturuldu.

Yataklı nöroloji servisinde hasta ve yakınlarının konforunun ön planda tutulduğu NPİSTANBUL Hastanesi’nde farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış iki tip oda seçeneği vardır. Standart ve A tipi süit oda bulunmaktadır. A tipi süit odalar ve köşe süit odalar ile güvenlikten ödün vermeden yüksek konfor amaçlanmıştır.

Yataklı nöroloji servisinde her odada danışanlarımızın konforunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla tüm mobilyalar buna uygun seçildi ve özel olarak tasarlandı.

Yataklı nöroloji servisinde tüm odalarımızda, hasta ve yakınlarının konforunu artıracak yerli-yabancı kanalların izlenebileceği televizyondan kasaya, dinlenme koltuğundan gazete servisine kadar tüm ihtiyaçlarına VIP hizmetler sunulmaktadır.

Hastanemizde, hekim görüşmelerinde hasta ve hasta yakınının mahremiyetini korumayı amaçlayan görüşme odaları, her klinikte bekleme alanları ve hasta katlarında hastaların kendini rahat ve evinde hissetmeleri için oluşturulmuş gündüz salonları ve kış bahçeleri bulunmaktadır. Tüm bunlar planlanırken hastanın fizyolojik ve psikolojik sağlığı ön planda tutulmuştur.

Hastanemiz Nöroloji Birimi bünyesinde genel nöroloji polikliniği hizmeti verildiği gibi özelleşmiş Demans Polikliniği, Parkinson ve Hareket Bozuklukları Polikliniği, Başağrısı, Kas ve Periferik Sinir Hastalıkları Polikliniği de konularında uzman hekimlerce yapılmaktadır. Her türlü nörolojik hastanın yatabildiği yataklı servis ve yoğun bakım ünitesi mevcuttur. Akut dönem hastalar dışında rehabilitasyon ihtiyacı olan nörolojik hastalar da açık servise kabul edilmektedir. Nöroloji birimi ile ilgili laboratuvarlardan Nörofizyoloji laboratuvarında EMG, uyandırılmış potansiyeller ve EEG incelemeleri yapılmaktadır.

Nöropsikoloji laboratuvarında ise deneyimli nöropsikologlar tarafından standart ve bilgisayarlı nöropsikolojik testler yapılıp yorumlanmaktadır. Nörolojik rahatsızlığı olan bireylerde psikolojik testlerde yapılıp uygulanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021
Yayınlama Tarihi: 26 Kasım 2018

Kategori: Nöroloji

Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217