Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

Tansiyonu Ne Düşürür

  Tansiyonu ne düşürür, tansiyonun düşürülmesi için kişi beslenmesine dikkat etmelidir. Tansiyonu ne düşürür, basit yöntemler ile bu mümkündür.

  Yüksek Tansiyonu Ne Düşürür

  Tansiyonu ne düşürür diye araştırma yapıldığında genellikle basit yöntemler uygulanarak tansiyonun düşürülmesi mümkündür. Yüksek tansiyonun düşürülmesi için ise dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.


  Yüksek tansiyon kalbi de yormakta ve vücuda zarar vermektedir. Atardamarlardaki yüksek basınç zamanla damar duvarlarına zarar vermektedir. Vücuttaki organlardan göz ve beyinde bu durumda zarar görebilmektedir. Kan basıncındaki yükselme yıllarca belirti vermeden sessizce ilerleyebilmektedir.
   
  Ancak bu durum sonradan anlaşıldığında kişide zaten vücuttaki belirli yerler zarar görmüş olur. Her hastalıkta olduğunu gibi tansiyon rahatsızlığında da erken tedavi önemlidir. Erken tedavi ile kişinin vücudu ileride daha az zarar görmüş olur.

   

   

  Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

  Kategori: Genel Sağlık

  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Ayhan LEVENT
  Dr. Öğr. Üyesi Dahiliye Uzmanı

  Ayhan LEVENT

  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217