COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında
Sağlık Rehberi

Sağlık Rehberi

Tansiyonu Ne Düşürür

Tansiyonu ne düşürür, tansiyonun düşürülmesi için kişi beslenmesine dikkat etmelidir. Tansiyonu ne düşürür, basit yöntemler ile bu mümkündür.

Yüksek Tansiyonu Ne Düşürür

Tansiyonu ne düşürür diye araştırma yapıldığında genellikle basit yöntemler uygulanarak tansiyonun düşürülmesi mümkündür. Yüksek tansiyonun düşürülmesi için ise dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.


Yüksek tansiyon kalbi de yormakta ve vücuda zarar vermektedir. Atardamarlardaki yüksek basınç zamanla damar duvarlarına zarar vermektedir. Vücuttaki organlardan göz ve beyinde bu durumda zarar görebilmektedir. Kan basıncındaki yükselme yıllarca belirti vermeden sessizce ilerleyebilmektedir.
 
Ancak bu durum sonradan anlaşıldığında kişide zaten vücuttaki belirli yerler zarar görmüş olur. Her hastalıkta olduğunu gibi tansiyon rahatsızlığında da erken tedavi önemlidir. Erken tedavi ile kişinin vücudu ileride daha az zarar görmüş olur.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2021
Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

Kategori: Genel Sağlık

Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Ayhan LEVENT
Yrd.Doç.Dr. Dahiliye Uzmanı

Ayhan LEVENT