Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

Psikiyatri Zirvesi ve 10. Anksiyete Kongresi

  Psikiyatri Zirvesi ve 10. Anksiyete Kongresi 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya’da başlıyor. Zirveye hastanemizden pek çok uzman farklı konular ile katılıyor. Program katılımcıları arasında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof.Dr.Nesrin Dilbaz, Prof.Dr. Sermin Kesebir, Doç.Dr.Onur Noyan, Doç.Dr. Gül Eryılmaz ve Doç.Dr. Işıl Gökçegöz Gül gibi pek çok isim var… Bu kongrede; “Araştırmalardan kliniğe yansımalar: Nörobilimde güncellemeler” teması ile ilgili farklı bakış açıları masaya yatırılacak.

  Kongre Başkanı ve NPAMATEM Bağımlılık Merkezi Koordinatörü Prof.Dr.Nesrin Dilbaz; “Kongrede, güncel bilgileri genç beyinlerle paylaşmak, paylaşırken klinik öncesi ve klinik çalışma sonuçlarının pratik uygulamadaki yol göstericiliğini, tanı ve tedavilerdeki güncellemeleri gündeme alacağız. Ruh sağlığı alanında güvenli, etkin ve sürdürülebilir tedavileri inşaa etmek ancak klinik öncesi çalışmaların pratiğe yansıması ve klinik çalışmalar ile desteklenmesi yoluyla mümkün olabilir. Bu amaçla ulusal ve uluslararası platformda nörobilim alanında çalışan konunun ustalarını konferanslar, paneller, uydu sempozyumları ve tartışmalar ile bir araya getireceğiz” dedi.

  Kongrede; Prof. Dr. Nevzat Tarhan Psikiyatride Kişiye Özel Tedavi: TDM’den Farmakogenetiğe başlıklı konu ile ilgili sunum yapacak. Uzm Psk Gürler Güz internet (çevrim içi olma) bilgiye ulaşımın kolaylaşması gibi olumlu faktörlerin yanı sıra, aşırı, kontrolsüz, amaç dışı ve bilinçsiz kullanım ile çeşitli psikiyatrik sorunları beraberinde getirdiğine dikkat çekerken, Doç.Dr.Onur Noyan da implant tedavisi ve obezite ve bağımlılık ile ilgili sunumlar yapacak. Dr.Noyan, “obezitenin aslında zaaf ya da karakter sorununun olmadığı davranışsal bir bağımlılık çeşidi olarak değerlendirilebileceğinin somut verilerle göstermek istiyoruz” dedi.  Prof.Dr. Sermin Kesebir de  kadınların adetin başlangıcında (menarş) ve menopozda duygu durumları  ve normalden hastalık sürecine geçiş konusunda bilgi verecek.

   

  Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

  Kategori: Genel Sağlık

  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217