NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Açılış Töreni

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin resmi açılışı Sayın TBMM Başkanı'nın katılımıyla 20 Mart 2007 tarihinde gerçekleşti. Açılış törenindeki konuşmasında Sayın Bülent Arınç şunları söyledi:

npistanbul

"Sayın Kaymakam, Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Konuklar, Hanımefendiler, Beyefendiler hepinizi sevgiyle selamlıyorum, iyi günler diliyorum.

NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’nin açılışında bulunmaktan ben büyük bir memnuniyet duydum. Türkiye için çok önemli saydığım böyle bir hastanenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan gerçekten büyük bir haz duydum. Teknik açıdan bir şey söyleyecek durumda değilim, bir hekim de değilim ama biraz önce tanıtım filminde hem hastanenin yapacağı hizmetler hem topluma sağlayacağı katma değer ve yarar çok güzel anlatıldı. Bir bilim adamı olarak da Sayın Tarhan düşüncelerini ifade ettiler. 1999‘da belki bir klinik olarak başlamıştı, ama şimdi fevkalade yüksek teknik donanımı ve yataklı tedavisiyle, çocuklara yönelik hizmetleriyle ve teknoloji konusunda en ileri noktada bir hastane olarak kurulmuş.

Toplum sağlığının ve özellikle toplumun ruh sağlığının iyilik düzeyini yükseltmek için kurulmuş bir hastane. Buna da her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çünkü gördüğümüz, duyduğumuz, şahit olduğumuz pek çok olay bize toplumdaki ruh sağlığının maalesef giderek bozulduğunu gösteriyor. Yeni hastalık türleri çıktığını gösteriyor, karşılaştığımız olaylar bizi şaşkınlığa düşürüyor. En yakınlarımızdan başlayarak pek çok rahatsızlığın özellikle bu asırda bugünlerde ortaya çıkıverdiğini görüyoruz. Şüphesiz göz de önemli, başka duyularımıza da önemli ama ruh sağlığı da fevkalade önemli. Hayatı yaşayabilmenin tek yolu ruh sağlığının yerinde ve iyi olması. Bu konuda hizmet sağlayacak bir hastanenin çok iyi bir hekim kadrosuyla çok iyi yetişmiş personeliyle hizmete açılmış olmasından fevkalade memnuniyet duyuyoruz.

npistanbul

Müzikle tedavinin bu hastanemizde uygulanacak olması da bence çok doğrudur. Tarihimize baktığımızda telkin yoluyla tedavinin, müzik tedavisinin, müzikle terapinin, suyu kullanmak suretiyle tedavi yöntemlerinin olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile geçmişle bütünleşen, geçmişte uygulanmış yöntemlerin faydalı olanlarını daha çağdaş yöntemlerle uygulamak isteyen bir hastaneyle karşı karşıya bulunuyoruz.

Ben Sayın Tarhan’ı hem yazdığı kitaplarla hem de televizyonlarda özellikle bu dalda yaptığı eğitici konuşmalarıyla tanıyorum, kendisini candan tebrik ediyorum ve kendilerine başarışlar diliyorum ve hepinizi Sayın Tahran’ı alkışlamaya davet ediyorum.

Değerli dostlar, Türkiye çok güzel insanlar yetiştiriyor. Ben bu güzel topluluğun karşısında bu güzel ve hayırlı işin açılışında bulunmaktan gerçekten bahtiyarlık duyduğumu tekrar ediyorum. Ümraniye’ye böyle bir esere sahip oldukları için tebriklerimi sunuyorum. Çalışkan Belediye Başkanına ve değerli Kaymakamımıza ve değerli eşlerine bu toplantıya katıldıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun. NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi. Hastalarımıza sağlık ve şifalar diliyorum. Sağlık ve afiyette yaşamalarını diliyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum.

Sağolun…"

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217