Dünden Bugüne NP Sağlık Grubu

NPİSTANBUL Hastanesi Mihenk Taşları:

NP Grup olarak 1998 yılında toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, ruh sağlığıyla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmak, yataklı ve yataksız sağlık hizmeti sunmak ve bu hizmeti sunarken çağdaş bilimin öngördüğü yöntem ve koşulları sağlamak amacıyla yola çıktık. Aradan geçen 20 yıllık zaman zarfında her geçen gün değişen ve gelişen tıp teknolojisini hasta ve hekimlerimizin kullanımına sunmak üzere yatırımlarımızı artırdık. Hastalarımızın tedavilerinde daima mevcut son teknolojiden yararlanabilmeleri için gerekli adımları attık.

Dünden Bugüne NPGRUP

Bugün, 2017 yılında yeni binamız, NPİSTANBUL Hastanesi'nde yine aynı vizyon ile hareket ediyoruz.

Bizi bu günlere hazırlayan mihenk taşlarımız şöyle:

1998: Standart EEG'yi beyin haritalaması özellikleri ilavesiyle ve Neurobiofeedback bilgisayarlı klinik testler ve bilgisayarlı eğitim modüllerini tanı ve tedavi programlarına katarak çalışmaya başladık.

1999: ilk olarak Memory Centers of America'nın Türkiye Şubesi'nin açılışını 25 Mayıs 1999'da İstanbul Bağdat Caddesi'nde 9. Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel'in katılımıyla gerçekleştirdik. Türkiye'de ilk "Beyin Check Up"ı ve "Manyetik Uyarım Tedavisi"ni (TMU) gerçekleştiren bu Merkez, psikiyatride yeni tedavi yöntemlerini uzman kadrosuyla etkin biçimde sunarak, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde NP Feneryolu Tıp Merkezi adıyla, hizmet vermeye o günden bugüne aralıksız devam ediyor.

2000: 03 Ekim 2000'de Memory Centers of America'nın Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Birimi'ni hizmete açtık. "Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi" ve "düşünce odaklı tıp" gibi yeni yaklaşımların Türkiye'de öncülüğünü yaptık. Nöroloji, Psikiyatri, Psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek tanıdan tedaviye multidisipliner yaklaşımı Türkiye'ye taşımaya devam ettik.

2003: Şubat ayında Feneryolu'nda 5 katlı merkezimizi Erişkin Nöroloji ve Psikiyatrisi, hemen arkasındaki köşkü de Çocuk Ergen Psikiyatrisi olarak hizmete açtık.

2006: 07 Kasım 2006 tarihinde yataklı bir kuruma olan ihtiyacı karşılamak adına 22. Dönem TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç'ın teşrifleriyle NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirerek Türkiye’nin nöropsikiyatri alanındaki ilk yataklı özel hastanesini hizmete sunduk.

2006: Hastanemizin açılması ile birlikte Fonksiyonel ve Volumetrik MR görüntüleme tekniklerini kullanmaya başladık.

2009: Haziran 2009'da Türkiye'nin ilk Nöropsikiyatri'de Klinik Farmakogenetik Laboratuvarı'nı faaliyete geçirdik. 10 Ağustos 2009'da NPİSTANBUL Etiler Tıp Merkezimiz ile Çocuk ve Genç Psikolojisi, Yetişkin Uyku Bozuklukları Birimi ile Nöroloji ve iç Hastalıkları alanında hizmet vermeye başladık.

2011: 03 Mart 2011 tarihinde resmi olarak Üsküdar Üniversitesi'ni kurduk. Ekim 2011 itibariyle tıp merkezlerimiz, NP Feneryolu Tıp Merkezi ve NP EtilerTıp Merkezi adlarıyla Üsküdar Üniversitesi bünyesinde "NPSUAM Nöropsikiyatri Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi" olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2014: NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, tedavi, hizmet ve güvenlikteki kalitesiyle Aralık 2014 tarihinde Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'ndan AMATEM ruhsatı almaya hak kazanan ilk JCI akreditasyonlu özel psikiyatri hastanesi oldu. Hastane böylelikle bağımlılık hastalarına sadece devlet hastanelerinde çalışan doktorların yazabildiği özel ilaçları da yazma yetki ve ruhsatını da almış oldu.

2016: Aralık 2016'da NP Etiler Tıp Merkezi/ne çocuk ergoterapi birimi eklendi.

2017: Ocak 2017'de Altunizade'deki Dil ve Konuşma Bozuklukları, Kulak Burun Boğaz ve Odyoloji klinikleri, NP Feneryolu Tıp Merkezi Kalamış binasına taşındı, mevcut bina Üsküdar Üniversitesi Güney yerleşkesi olarak hizmetine devam etmektedir.

2017: Ocak 2017'de Kalamış'taki yeni binasında hizmet vermeye başlayan NP Feneryolu Tıp Merkezi, hizmet alanlarını fizyoterapi ve ergoterapi birimlerini de ekleyerek genişletti.

2017: Şubat 2017'de NPİSTANBUL Hastanesi yeni binasında tam donanımlı ameliyathanesi ve yoğun bakım ünitesiyle birlikte, dahiliye, Nöroşirurji, genel cerrahi, çocuk sağlığı ve hastalıkla­rı, KBB gibi uzmanlık alanlarını da ekleyerek beyin alanına odaklı olarak ve genel hastane imkanları ile hizmet vermeye başladı.

2018: Hastanemiz, %99’luk başarı oranı ile üçüncü kez dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) akreditasyon belgesini aldı.

2019: 2019-2020 dönemiznde ilk öğrencilerini alacak olan Bilim Ortağımız Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, akademik donanıma ve uygulama tecrübesine sahip geleceğin doktorlarını yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217