NP Sağlık Grubu Merkezleri

NP Sağlık Grubu olarak; uluslararası standartlarda, çağdaş bilimin ışığında, farklı disiplinlerin ortak çalışma anlayışı ile ilerleyen, sağlıkta mükemmeliyet merkezi odağıyla, danışanların hayatında fark oluşturan bir grubuz. Bilim ortaklığımız olan Üsküdar Üniversitesi’nden aldığımız güç ile toplumun ruh sağlığı düzeyini yükseltmek, koruyucu ruh sağlığı çalışmalarına öncelik etmek üzere çalışıyoruz. Psikiyatri, psikoloji, nöroloji ve bağımlılık alanındaki 25 yılı aşkın bilgi birikimimizle binlerce danışanımıza; NPİSTANBUL Hastanesi’nde, Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezi’nde, Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi’nde ve Üsküdar Diş Hastanesi’nde hizmet veriyoruz.

NPİSTANBUL Hastanesi

Ruh/beyin sağlığını ilgilendiren hastalıklara, çağdaş tıbbın en gelişmiş tedavi olanaklarıyla etkin tedavi hizmeti sunmak amacı ile kurulan Türkiye’nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesidir.

Üsküdar Üniversitesi Np Etiler Tıp Merkezi

Çocuk-Ergen ve erişkin psikolojisi, psikiyatri dallarında tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Erişkin psikiyatri biriminde, orta ve hafif şiddette belirtiler gösteren ve tedavisini ayaktan sürdürülebilecek danışanlarımıza; Depresyon, maskeli depresyon, OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk), sosyal fobi, kişilik bozuklukları, bipolar bozukluk, şizofreni, manik depresif bozukluk, dürtü kontrol bozuklukları, evlilik - ilişki sorunları, yeme bozuklukları, bağımlılık sorunları, uyku bozuklukları, yaygın anksiyete ve diğer psikiyatrik hastalıklar ile ilgili kişiye özel tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için: https://npistanbul.com/etiler-tip-merkezi

Üsküdar Üniversitesi Np Feneryolu Tıp Merkezi

Erişkin ve Çocuk-Ergen Psikiyatri, Erişkin ve Çocuk-Ergen Psikoterapi, Dil ve Konuşma Bozuklukları ve Ergoterapi & Duyu Bütünleme dallarında ayaktan sağlık hizmeti verilmektedir.

Erişkin, Çocuk ve Ergen Psikiyatri ve Psikoterapi Biriminde;

Depresyon, sosyal fobi, kişilik bozuklukları, Bipolar bozukluk, maskeli depresyon OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk), şizofreni, evlilik ve ilişki sorunları, manik depresif bozukluk, yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları, bağımlılık sorunları, panik bozukluk, dürtü kontrol bozuklukları, uyku bozuklukları, yaygın anksiyete ve diğer psikiyatrik hastalıklar için kişiye özel tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Dil ve Konuşma Bozuklukları Biriminde;

Çocuklarda; yutma problemleri tedavisi, kekemelik, ses bozuklukları, sesletim (Artikülasyon) bozuklukları, ses sağlığı, yutma bozuklukları, çocuk dili, işitme kaybı ve diğer hastalıklar için tedavi hizmet sunulmaktadır.

Ergoterapi ve Duyu Bütünleme Merkezinde;

Gelişimsel geriliği ve özel ihtiyaçları olan çocuk ve genç (0-14 yaş) hastaların günlük yaşam kalitesini artırmaktır. Ekip üyelerimiz takım çalışması içinde kişiye özgü gelişimsel programını en uygun düzeyde hazırlar ve o programa göre rehabilitasyon uygular.

Ekibimizin yaklaşımı ve çocuk için hazırlanan sıcak çevre; çocuğun yaşına ve durumuna göre en uygun hedeflere ulaşmasında yardım eder. Biz her çocuğun ulaşabileceği en yüksek potansiyele ulaşmasını hedefliyoruz.

Terapistlerimiz Pediyatrik Terapi alanında özel eğitim almış tecrübeli kişilerdir. Terapi ve eğitim seanslarımızda oyun yoluyla çocuğun duyusal, psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarında daha duyarlı hale gelmesini sağlamaktır.

ÇEGOMER (Çocuk ve Ergen Gelişimi & Otizm Merkezi):

Çocuklarda; yutma problemleri tedavisi, kekemelik, ses bozuklukları, sesletim (Artikülasyon) bozuklukları, ses sağlığı, yutma bozuklukları, çocuk dili, işitme kaybı ve diğer hastalıklar için tedavi hizmet sunulmaktadır.

ÇEGOMER’de; Otizmli bireylerin gelişim özellikleri ve eğitim yeterlilikleri ile akranlarından belirgin düzeyde farklılık göstermeleri üzerine eğitim ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş eğitim programları uygulanır.

Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarının belirlenerek desteklenmesini hedefleyen ÇEGOMER’de görevli çocuk ergen psikiyatri uzmanları, uzman klinik psikologlar, ergoterapi uzmanları ve spor eğitmenleri ihtiyaç duyulan alanlarda tedavi hizmetleri vererek terapi planlamaları uyguluyor.

Ayrıntılı bilgi için: https://npistanbul.com/feneryolu-tip-merkezi

Üsküdar Diş Hastanesi

2023 yılında faaliyete başlayan Üsküdar Diş Hastanesi; hasta odaklı, koruyucu hekimlik anlayışıyla sadece bugün değil; 80’li yaşlarda bile güçlü ve sağlıklı dişlere sahip olmanız için çalışmaktadır. Akademik gücünü Üsküdar Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin tecrübeli kadrosundan alan Üsküdar Diş Hastanesi, alanında uzman diş hekimleriyle kişiye özgü ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmaktadır.

İlgi, bilgi ve tecrübeyi aynı çatı altında buluşturan Üsküdar Diş Hastanesi’nde; protez, diş eti hastalıkları, çene cerrahisi, çocuk diş hekimliği, endodonti, ortodonti gibi pek çok farklı branşta tam teşekküllü hizmet sunulmaktadır. Otizm, gelişim geriliği gibi özel hasta gruplarının diş tedavileri tam donanımlı ameliyathanelerde genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir.

“Sağlıklı dişler, sağlıklı gelecek” felsefesiyle çalışan çocuk diş hekimliği bölümünde çocuklara ağız ve diş sağlığı bilinci aşılanmaktadır; korkunun değil, sevgi ve mutluluğun hakim olduğu bir tedavi süreci yürütülmektedir. Tüm bunların yanı sıra Üsküdar Diş Hastanesinde; dudak-damak yarığı, konuşma rahatsızlıkları ve yaşlılarda diş estetiği kliniklerinde de hizmet verilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: https://uskudardishastanesi.com/

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217