Sağlık Rehberi Sağlık Rehberi

NPİSTANBUL Hastanesi, “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” oldu

  Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından denetlendi. 1300’e yakın  standart çerçevesinde titizlikle denetlenen NPİSTANBUL Hastanesi, %99’un üzerinde uygunluk skoru ile üçüncü kez akredite oldu. NPİSTANBUL Hastanesi, bu başarısıyla “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını kazandı.

  Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı olan NPİSTANBUL Hastanesi, dünyanın en büyük ve en prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joint Commission International) tarafından denetlendi.

  26 Şubat - 1 Mart 2018 tarihleri arasında 1300’e yakın standart çerçevesinde titizlikle denetlenen NPİSTANBUL Hastanesi, tüm bu standartlar çerçevesinde skorlanarak %99’un üzerinde uygunluk skoru ile üçüncü kez akredite oldu.

  2015 yılındaki başarısı ile “Dünyanın akredite 3. psikiyatri hastanesi” olma çıtasını bir üst mertebeye taşıyan NPİSTANBUL Hastanesi, 2018’deki bu akreditasyon başarısıyla “Dünyanın ilk Akredite Beyin Hastanesi” unvanını aldı.

  JCI Baş denetçisi Kenneth Waxman, NPİSTANBUL Hastanesi’nin başarılı bir denetim süreci geçirdiğini belirterek “Bu istisnai derecede iyi bir rapordur. Özellikle de yeni bir hastaneye geçmiş ve yeni hizmetler geliştirirken. Psikiyatrik bakım ve hizmetleriniz için son derece iyi geliştirilmiş süreçleriniz var. Psikiyatri konusunda mükemmeliyet merkezi olduğunuzu söyleyebiliriz. Tıbbi ve cerrahi süreçleriniz içinde benzer kalite ve güvenlik programını geliştirmeye ve devreye sokmaya başlamışsınız” dedi.

  Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Denetimin önemli katkıları oldu”

  NPİSTANBUL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan da hastanenin üçüncü JCI denetlemesi olduğunu ve hastane açısından en öğretici denetlemelerden birisi olduğunu belirterek “Özellikle gelecekle ilgili daha neler yapabiliriz konusunda oldukça çok cevap aldık. Kendimizi nasıl geliştiririz sorusunun yanıtını aldık. Unutulmayacak hoş bir süreç oldu bizim için. Uzun değil, kısa bir hafta oldu. Ben çok teşekkür ediyorum. Buradaki yapılan çalışmanın bize olumlu katkıları devam edecektir” diye konuştu.

   

  Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018
  Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

  Kategori: Genel Sağlık

  Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
  Sizi Arayalım


  Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217