Kardiyoloji check up’ı nedir?

Dünyada ölümler en sık kalp damar hastalıklarına bağlı olmaktadır. Koroner arter hastalığının tanısı ve buna  yol açan risk faktörleri ile mücadele yaşam süresi ve kalitesini arttırmaktadır. Bu nedenle yakınması olmayan bireylerin kardiyoloji kontrolünden geçmeleri onların olası kalp ve damar hastalığının varlığının tespiti ve kalp-damar hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır. 

Kardiyoji check up’ ı neden yaptırmalıyız?

Kardiyoloji check-up’ının bir amacı yakınmasız bireylerde de mevcut olabilen kalp ve damar hastalıklarını tespit etmek, diğer bir amacı da bu hastalığa yol açabilecek hipertansiyon, kolesterol yüksekliği, şeker hastalığı, sigara kullanımı gibi önlenelebilir risk faktörleri ile mücadele etmektir.

Kardiyoloji check up’ı hangi hastalıkların teşhisi için önem arz eder?

Başta kalbi besleyen damarlarda darlık ve/veya tıkanıklık olması ile kendini gösteren koroner arter hastalığı olmak üzere kalp kası hastalıkları, kalp kapaklarını ve kalbi çevreleyen zarları ilgilendiren hastalıklar, doğumsal kalp hastalıkları, hipertansiyon, kalp ritm ve ileti bozuklukları, ve tüm bunların neticesinde oluşan kalp yetmezliğinin tanı ve tedavisi…

Yaş gruplarına göre check up paketleri farklılık gösterir mi?

Yaş ve cinsiyete bağlı olarak kalp-damar hastalıklarına yakalanma olasılığı değişmekte, buna bağlı olarak da tanı ve risk faktörleri ile mücadele de farklılık göstermektedir.

Kardiyoloji Polikliniği için tıklayınız

Randevu Al

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217