Corona virüsüne Karşı Bağışıklığımızı Nasıl Güçlendirebiliriz

Corona virüsene ( koronavirüs ) karşı bağışıklığımızı nasıl güçlendirebiliriz, corona virüse (koronavirüs) karşı bağışıklığımızı her zaman korumalıyız.

Dengeli beslenme, günde 8-10 saat uyumak, egzersiz yapmak bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz, basit yürüyüşler, basit hareketler de egzersiz için yeterlidir. Takviye edici gıdalar herkeste aynı etkiyi göstermez önemli olan dengeli beslenmek, sağlıklı uyumak ve düzenli egzersiz bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

Bağışıklık sisteminiz koronavirüsten korunmak için çok önemlidir. Normal su ve sabunun önemi zaten tartışılamaz. Normal su ve normal sabun virüsü öldürüyor. Bu virüs bağışıklık sistemi güçlü olmayanlarda ölümcül olabiliyor.

  • Dengeli beslenmek her şeyden az az yemek çok önemlidir.
  • Bolca c vitamini tüketmek önemlidir.
  • Yeterli uyku yani gece uykusu çok önemlidir.
  • Kişinin yaşına, cinsiyetine, vücuduna göre egzersiz yapması gereklidir. Bunun için evde belirli hareketler yapılabilir. Spor yapmak için spor salonuna veya dışarıya çıkmanıza gerek yoktur evde de kendinize böyle bir ortam yaratabilirsiniz. Bedensel hareketler önemlidir.

En az yarım saat ritmik yürüyüş önemlidir. Ev hanımlarının evde yaptıkları hareket egzersiz değildir, normal akıştır. Vücudun bir ritmi var. Bazı hormonlar gece salgılanıyor. Gece 12.00’de 01.00’de beyin bizi dinlenmeye odaklanıyor. Gece uykusu çok önemli, mümkünse vücudun normal dengesini bozmamak gerekir. Gece çalışıp gündüz çalışmak zorunda olanlar ise mümkünse karanlık ve sesli uykuda uyusunlar.

Günde fazla değil sadece bir porsiyon meyve yeterlidir. Sabah kahvaltılarında taze sıkılmış meyve suyu içilebilir. Bunun dışında dışarıda satılan hazır meyve sularını asla tüketmeyin.

Ceplerinizde dezenfektanlarla yaşamayı önermiyoruz. Su ve sabun yeterlidir.

Corona virüsüne karşı bağışıklığımızı nasıl güçlendirebiliriz;

  • Bitki çayları tüketebilirsiniz. Bitki çaylarını tüketirken miktarına mutlaka dikkat etmelisiniz unutulmamalıdır ki her şeyin fazlası zarardır.
  • D vitamini almak önemlidir. Doktorunuzun önerdiği dozda D vitamini kullanımına özen göstermelisiniz.
  • C vitamini yönünden zengin besinleri tüketmelisiniz. Portakal, greyfurt, limon, kırmızı biber v.b
  • Ana öğünlerinizde beslenme düzenine dikkat etmeli ve her şeyden ölçülü yemelisiniz. Bu dönemde fazla karbonhidrat tüketmemeye özen gösterin.
 
Paylaş: