3 Boyutlu İntraoperatif BT (O-Kollu)

Yeni nesil flat panel dedektörlü intraoperatif seyyar tomografi cihazı. Görüntülemede kanıtlanmış teknoloji ile hem kranial (beyin cerrahisi), hem spinal (sinir ve omurilik cerrahisinde) 2 ve 3 boyutlu olarak 360 ̊ görüntüleme yapılabiliyor ve 360 derecelik 3 boyutlu görüntü 13 saniyede çekilebiliyor. Ayrıca tomografi cihazına göre üçte bir oranında daha az radyasyona maruz kalınarak aynı görüntü kalitesinde görüntüleme yapılabilmektedir.

O kollu görüntüleme sisteminin batarya destekli robotik pozisyonlama özelliği, sistemin ameliyathanede çok hızlı bir şekilde hasta masasına yanaştırılmasına ve pozisyonlandırılmasına imkan tanımaktadır.  Hasta masasına yanaşıp kapandıktan sonra benzersiz robotik hareket özellikleriyle pozisyonlamada esneklik sunar. Özellikle omurga cerrahisinde büyük avantaj ve kolaylık sağlamaktadır.

Tomografilerin aksine tek turda görüntü aldığı için dozun üst üste bindiği alanlar mevcut olmayıp, bu sayede tomografilerden üçte bir oranında düşük doz vermektedir. Geniş alan görüntüleme ile pelvik, obez görüntülemede çok başarılı sonuçlar elde edilip, stereotaksi uygulamaları yapılabilmektedir.

3 Boyutlu İntraoperatif BT (O-Kollu)

3 Boyutlu İntraoperatif BT (O-Kollu) 2

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217