Pembe Grup - Genel Bilgi

Merhaba ben Psikolog Özgenur Taşkın.

Sizlere Pembe Aile Çalışma Grubunu tanıtmak istiyorum. Pembe aile grubu, özellikle sorun yaşamayan, partneri olan evlenmeyi düşünen veya evlenme aşamasında olan ve bu konuda yardım almak isteyen bireylerin sorunlarına dair Üsküdar üniversitesi bünyesinde çalışmalar yapan bir aile çalışma kurultayıdır

“Pozitif İletişim, Güçlü İlişki! Bilinçli Bireyden Sağlıklı İlişkiye” inancıyla özellikle sorunlar yaşamayan ve pozitif bakış açısı sağlamak isteyen çiftler ve bireyler için çözüm önerileri, psikoeğitim ve bilgilendirme projeleri, aktif saha çalışma planlarını yürütmektedir.

Psikiyatrist, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanından oluşan profesyonel bir ekiple çalışmalar yapılmıştır.

Pembe aile çalışma grubu ilişki sürecinde kendini tanıma,ilişki engellerini fark etme, iletişimde pozitif yaklaşım , ilişkilerde sınırlar, ben ve biz dengesi, hayır diyebilme, evlilik ve aile süreçlerinde bilinçlenme, uzlaşma ve çatışma çözme becerisi üzerine bireylerin hem kendini ve ötekini tanıması empati gelişimi gibi desteklerle öncesinden daha iyi ve daha sağlıklı ve bilinçli bir ilişki hedeflemiştir.

Bireyin kendini tanıması bilinçlenmeye ilk adım olarak düşünülmelidir. Bireylerin kendisini tanıması ve farkındalığı sağlayabilmesi için pozitif iletişim becerisi en önemli basamaklardandır,pozitif iletişim becerisi de sağlıklı iletişimden geçmektedir. Bazen birey farklı bakış açısını keşfedemediği için kendini tıkanmış hisseder. Bu noktada sorun çözme becerisi devreye girmektedir. Sorun çözme becerisinde karşı tarafı onaylamaktan öte karşı tarafa hayır diyebilme becerisi geliştirmekten geçer. Bu noktada bireylerin önce kendisini sonra partnerini tanıması farkındalık oluşması için oldukça önemlidir. Son olarak bütün bu farkındalıklar aslında kişinin doğasında olan yaşamın getirdiği mihenk taşlarıdır.

Genel olarak ilişki yaşayan farkındalık oluşturmak isteyen ya da kendisini tanımak pozitif iletişimi kuvvetlendirmek isteyen bireyler için biraz önce özetlediğim alanlarla ilgili kısa videolar ile karşılaşacaksınız, ihtiyacınız olan alanlarda online eğitimlerimize kayıt oluşturabilirsiniz.

Teşekkür ederiz

Paylaş:
Gaziantep Belediyesi
Gaziantep Valiliği
İstanbul Valiliği
Pendik Kaymakamlığı
Üsküdar Kaymakamlığı
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı
Eyüp Kaymakamlığı