Beyaz Grup - Genel Bilgi

Merhaba ben Doç. Dr. Emel Sarı Gökten, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi uzmanıyım. Sizlere Beyaz Aile Çalışma Grubunu tanıtmak istiyorum. Bu çalışma grubu, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde çalışmalar yapan bir aile çalışma kurultayına dahildir.

Beyaz grup 13-18 yaş arasındaki gençlerin kendilerini tanıma, duygularını tanıma ve ifade etme, iletişim becerileri, çatışma ve problem çözme, yakın ilişkiler oluşturma, romantik ilişkilerde bilgili ve donanımlı olma ve cinsellik gibi konularda bilinçlenme ve farkındalık oluşturma adına oluşturulmuş bir çalışma grubudur.

Henüz yaşamın başında olsalar da gençlerin iletişim becerilerinin güçlenmesi; daha sağlıklı sosyal ilişkilere, daha iyi çatışma çözme becerileri; hem sosyal yaşamları hem de romantik ilişkilerinde daha sağlıklı bir gidişe, tüm bunlarda gelecekte sağlıklı ve mutlu bir topluma dönüşmemizi sağlayacaktır. Yaşamın her döneminde mutluluklar olduğu kadar birtakım zorluklarla da karşılaşmak mümkündür. Sorun ve çatışma çözme becerileri gençlerin bu zorluklarla daha kolay baş etmelerini sağlayacaktır.

Ben ve arkadaşım Uzm. Klinik Psikolog Ayşe Şahin 13-18 yaş arası gençler için, bahsettiğim bu konularda bilgiler veren kısa videolar oluşturduk. Sonrasında bu konuları içeren daha kapsamlı eğitim programları yürüteceğiz. Bu eğitim programlarının ilkinde gençlere kendilerini, bedenlerini ve duygularını tanıma, yönetme ve sorumluluk alma konularında bilgilendirmeler sağlanacaktır. İkinci eğitim programında doğru iletişim kurma, ilişkilerde çatışmaları çözme, daha yakın ve romantik ilişkiler kurma, romantik ilişkilerde zorlayıcı duygularla baş etme konuları işlenecektir. Son eğitimde ise gençlere cinsiyet özellikleri, cinsel bilgiler ve cinsellikle ilgili temel bilgiler verilecektir. Eğitimler interaktif yolla verilecek olup gençlerin soruları da yanıtlandırılmaya çalışılacaktır.

Tüm gençler ihtiyaç duydukları konularda online eğitimlerimize katılabilirler..

Sevgiyle kalın..

Paylaş:
Gaziantep Belediyesi
Gaziantep Valiliği
İstanbul Valiliği
Pendik Kaymakamlığı
Üsküdar Kaymakamlığı
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı
Eyüp Kaymakamlığı