Onsekiz Yaş Üzeri Bekar ve Evlilik Hazırlığındaki Bireyler

“Biz olmadan önce ben olmayı öğrenmek gerekir. Genç bireyler için tasarlanmış bu eğitim; ailenizle, arkadaşlarınızla ve romantik ilişkinizde, duygusal olgunluğa ulaşmış bağımsız bir birey olarak, güçlü duygusal bağlar ve etkili iletişim kurabilmeniz için gerekli olan farkındalık, duygu yönetimi, iletişim ve uzlaşma becerileri gibi özellikleri kişisel repertuarınıza katmanızı sağlayacaktır.”

OTURUMLAR

 1. İlişki nedir? İlişkideki ihtiyaçlarımız ve ilişki farkındalığı nasıl olmalı?
 2. Romantik ilişkilerde problem çözme becerileri, empati ve sağlıklı iletişim
 3. Modern çağda romantik ilişki çok mu başka?
 4. İlişkilerde unutulan sınırlar
 5. Romantik ilişkilerde ayrılık?

Her biri 1,5 saatlik oluşan 5 oturum içeren bu eğitime katılmadan önce ve eğitimin sonunda, kursun etkililiğini ve kişisel kazanımlarınızı değerlendirmek için bazı anketleri doldurmanız istenecektir. Anket sonuçları sadece sizinle paylaşılacak ve kişisel bilgileriniz yer almaksızın, anonim olarak bilimsel araştırmalara kaynak sağlaması için kullanılabilecektir.

Max.20 katılımcı

“Mantığı elden bırakmadan kalbinizin sesini dinleyebilmek ve romantik ilişkinizi sağlam bir şekilde yürüterek uzun soluklu kılabilmeniz için gereken kişisel becerileri edinmenizi sağlar. Bekâr ve romantik bir ilişki içindeki bireylere yönelik bu eğitim 1,5 saatlik 5 oturum olarak tasarlanmıştır. Eğitime katılmadan önce ve eğitim sonunda, kursun etkililiğini ve kişisel kazanımlarınızı değerlendirmek için bazı anketleri doldurmanız istenecektir. Anket sonuçları sadece sizinle paylaşılacak ve kişisel bilgileriniz yer almaksızın, anonim olarak bilimsel araştırmalara kaynak sağlaması için kullanılabilecektir.

Max 20 katılımcı. 5 oturum.

OTURUMLAR

 1. Pozitif iletişim ile sağlıklı ilişki
 2. İlişkide karşı tarafı anlamak ve anlaşılmak
 3. İlişkide duygusal farkındalık
 4. Farklılıklardan Birliğe Ulaşabilmek
 5. İlişkiden beklentiler
“Evliliğe Güçlü Adımlarla Başlamak için Pozitif Bakış”. Evlilik kararı aldınız ve güçlü bir ilişkiniz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak evlilik, daha hazırlık sürecinden başlayarak içinde çeşitli zorlukları da barındıran uzun süreli bir yolculuk. Bu yolculukta karşılaşacağınız güçlüklerin neler olduğu ve Pozitif Psikoloji ilkeleri ile bunları mutlu bir evlilik için avantaja çevirebilmenin yollarını öğrenmek istiyorsanız bu eğitim sizin içindir. Eğitime katılmadan önce ve eğitim sonunda, kursun etkililiğini ve kazanımlarınızı değerlendirmek için bazı anketleri doldurmanız istenecektir. Anket sonuçları sadece sizinle paylaşılacak ve kişisel bilgileriniz yer almaksızın, anonim olarak bilimsel araştırmalara kaynak sağlaması için kullanılabilecektir. 20 katılımcı, çift olarak veya bireysel katılabilinir.

1,5 saat Süreli 6 oturum

OTURUMLAR

 1. Farkındalık; güçlü yönleri tanıma ve geliştirme
 2. Pozitif İletişimi öğrenme
 3. Çatışma yönetimi, uzlaşmacılık
 4.  Evlilik süreçleri, sık karşılaşılan sorunlara hazırlanma
 5. Ortak kültür, paylaşılan anlam yaratma
 6. Sevgi, yakınlık, nitelikli zaman
“Sen, Ben, Biz”.“Mutlu bir evlilik için bilmeniz gereken her şeyi biliyor musunuz? Nişanlınızla birlikte çift olarak katılacağınız bu kurs yukarıdaki sorunun cevabını bulmanızı ve kaya gibi sağlam, mutlu bir evlilik ilişkisi için her ikinizin de gerekli donanıma sahip olmanızı sağlayacaktır. 7 oturum süren kursun sonunda her ikiniz de, kendi yaşam deneyimlerini gözden geçirerek bunların ilişkinizi nasıl etkilediğini öğrenecek, hem kendini hem de eşini tanıyarak evliliğe sağlam adımlarla başlayabileceksiniz. İlişkinizin zaten yeteri kadar sağlam olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yaşam bazen evliliğin dengesini bozan ve ilişkileri kırılgan hale getiren olaylarla dolu olabiliyor. Birlikte katılacağınız bu kursun kazanımları çiftleri zorluklara hazır, güçlü bir eş olmaya hazırlayacak, böylece ilişkinizin sağlam kalmasını garantilemiş olacaksınız.”

- Evlilik kararı almış max 6 çift ile 1,5 saat Süreli 7 oturum

OTURUMLAR

 1. Ben ve Senin Kesişim Kümesi "Biz" : "Ben"Siz Biz Olur mu?
 2. Peki ya Farklılıklarımız?
 3. “Ben Sana Güveniyorum Çevreye Güvenmiyorum (?)" : Kıskançlık ve Güven
 4. Senden Çok Şey mi Bekliyorum? : Belki de...
 5. Çatışmadan Uzlaşma Olur mu?
 6. İlişkinin Dili Aşkın Dili: İletişim ve İletişim Becerileri
 7. İlişkideki Misafirler: Ailelerimiz, Akrabalar ve Toplumla İlişkimiz


Romantik İlişki Süreci yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

İletişim Engellerini Tanıma yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

İlişki Sürecinde Kendini Tanıma: Besleyici, Zehirleyici İlişkiler ve İletişim Stilleri yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş:
Gaziantep Belediyesi
Gaziantep Valiliği
İstanbul Valiliği
Pendik Kaymakamlığı
Üsküdar Kaymakamlığı
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı
Eyüp Kaymakamlığı