1990 yılında Aydın’da doğmuştur. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nden Psikoloji lisans derecesini almıştır. Aynı yıl Üsküdar üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini onur öğrencisi olarak tamamlamış ve uzmanlığını almıştır. Ardından İngiltere’de Reading Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve orada bulunduğu süre zarfında seminer ve çalışmalarda aktif olarak bulunmuştur.

Lisans süreci boyunca birçok seminer ve eğitim programlarına dahil olmuştur. Aynı zamanda, öğrenimi boyunca üniversite içi ve kurumlarda gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Yaklaşık 6 ay Çapa Tıp Fakültesi’nde çeşitli hasta gruplarını gözlemlemiş ve yapılan seanslarda bulunmuştur. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 ay süre stajyer olarak çalışmış ailelerle görüşmeler yapmıştır.

İngiltere’de bulunduğu süre zarfında aynı üniversite bulunan doktora son sınıf öğrencisinin çeşitli etnik kökenlerden gelen annelerin bebekleriyle ilişkisini inceleyen araştırma projesinde gönüllü olarak araştırmaya katılarak ailelerle çeşitli görüşmeler yapmıştır.

2015 yılında Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini Oyun Terapileri Derneği Uzman Klinik Psikolog Birgül Emiroğlu’ndan almıştır ve bu süreci başarıyla tamamlamıştır.

2015-2016 yılları arasında Dr. Emel Stroup tarafından verilen ‘Bilişsel Davranışçı Terapi-Depresyon Tedavisinde Uygulanması’, ‘Bilişsel Davranışçı Terapi- OKB Tedavisinde kullanılması’, ‘Bilişsel Davranışçı Terapi- Anksiyete Tedavisinde kullanılması’ eğitimlerini tamamlamıştır. Ardından İngiltere’de üniversitede bulunduğu sürede kısmi olarak aldığı eğitimleri yapılan çalışmada kullanmış ve aynı zamanda sınıf içi bilgi aktarımlarında kullanmıştır.

2019 ocak ayında Almanya’nın Köln şehrine giderek gelişim geriliği olan bir çocukla 3 ay boyunca Köln Üniversitesi Sosyal Pediatri Merkezi çatısı altında çalışmıştır. Şifa Terapisti, Duyu Bütünleme Terapisti, Konuşma Terapisti ve Müzik Terapisti ile birlikte çalışmıştır. Türkiyeye’ye döndükten sonra oyun terapisti olarak çeşitli kurumlarda çalışmıştır. Ayrıca psikolojide yaygın olarak kullanılan testler ile çocuklara psikometrik değerlendirmeler yapmaktadır.

2020 yılından itibaren NPIstanbul Beyin Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birimi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yapmaktadır.

Ayrıntılı Özgeçmişe Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Eğitim

Bahçeşehir Üniversitesi (Lisans) / Psikoloji / İstanbul

Üsküdar Üniversitesi (Yüksek Lisans) / Uygulamalı Psikoloji / İstanbul

University of Reading (Yüksek Lisans) / Klinik Psikoloji / İngiltere

Çapa Tıp Fakültesi Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi, İstanbul Üniversitesi / Staj

Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı, İstanbul Üniversitesi / Staj

Özel Tanı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi / Staj

University of Reading / Staj

Özel Danışmanlık Merkezi / Uzman Psikolog

Neurovia Nöropsikiyatri Kliniği / Uzman Psikolog

NPISTANBUL Beyin Hastanesi / Uzman Psikolog 

Sizi Arayalım


Google Play Download_on_the_App_Store_Badge_TR_blk_100217