Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dan Mesaj Var!

Değerli öğrencilerimiz ve saygıdeğer aileleri,

Ülke olarak olağanüstü zor günlerden geçiyoruz. Dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alan bir pandemi vakası ile karşı karşıyayız. Sağlık Bakanlığımızın aldığı önlemler, doktorundan hemşiresine ve hastabakıcısına kadar her kademede görevli sağlık personelinin olağanüstü ve fedakârca çalışmaları ile salgının daha da büyümesi ve vaka sayısındaki artışın durdurulması için çalışmalar çok yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Ülke ve millet olarak içerisinde bulunduğumuz bu zor günleri hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağımıza olan inancımız sonsuzdur.

Üsküdar Üniversitesi ve uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak tüm kadrolarımızla, Sağlık Bakanlığımızın ve devletimizin ihtiyaç duyduğu desteği vererek bu zor günlerde üzerimize düşen görevlerin tümünü yerine getirmeyi bir görev addediyoruz.

Üsküdar Üniversitesi çatısı altında eğitimlerini sürdüren siz değerli öğrencilerimiz, bir süre eğitimlerinizi STIX programımız aracılığıyla sürdüreceksiniz. Eğitiminizin aksamaması için üniversite olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Öğretim elemanlarımız bu süreçte yazılı, sesli, görsel kaynaklarla sizlere destek olmaya gayret edecek. Örgün eğitime geçene kadar derslerinizi özenli bir şekilde takip edeceğinize, sorumluluklarınızın bilinciyle hareket edeceğinize inancım sonsuzdur.

Bu zor günlerde bir yandan üzerinize düşen görevleri yerine getirip derslerinizi takip ederken bir yandan da ülkemizin içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreci ve şartları göz önünde bulundurarak devlet yetkililerinin aldığı önlemlere uyacağınıza ve sağlığınızı koruyacağınıza inanıyorum. Her birinizin kişisel temizlik ve hijyen kurallarına uymanın yanı sıra beslenme ve sağlığınıza özen göstermenin, özellikle evlerinizden çıkmamanın alınacak en önemli önlemlerin başında geldiğini hatırlatmak isterim. Hem kendinizi koruyarak hem de diğer insanlarla teması minimuma indirerek olası salgının daha da büyümesinin önlenmesinde en önemli görevlerden birini yerine getirmiş olacaksınız.

Öğrencilerimizin bugünlere gelmesinde emeği olan saygıdeğer ailelerimiz ve büyüklerimiz…

İçerisinde bulunduğumuz bu zor günleri; alınacak önlemler, yapılacak çalışmalar ve dayanışma içerisinde atlatacağımıza canı gönülden inanıyorum. Bu sıkıntılı sürecin aşılmasında vatandaşlar olarak devlet yetkililerimizin aldığı tedbirlere uyulmasının, kurallara riayet edilmesinin çok büyük önemi olduğunu hatırlatmak isterim. Biz vatandaşlar olarak alınan tedbirlere uyarsak bu salgının kontrol altına alınmasının mümkün olacağını bir kez daha vurgulamakta fayda var. Koronavirüs salgınıyla mücadelede millet olarak topyekûn mücadele ve alacağımız önlemler bizi sağlıklı günlere ulaştıracaktır.

Çocuklarımızın gelecekte daha sağlıklı bir ülkede yaşamasının bugün atacağımız kararlı adımlarla mümkün olacağını hatırlatarak güzel günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla,

Prof. Dr. Nevzat Tarhan
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü

Paylaş: