COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

YÖK, İnsan ve Toplum Bilimlerine Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu’nu Dekan atadı

Eklenme Tarihi : 14.07.2012 16:03

Yeni eğitim öğretim yılına hızla hazırlanan Üsküdar Üniversitesine dekan atamaları da gerçekleşiyor. YÖK İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesine Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu’nu atadı…

YÖK, İnsan ve Toplum Bilimlerine Prof. Dr. Adnan  Ömerustaoğlu’nu Dekan atadı

YÖK, Devlet Üniversitelerine bağlı 10 Fakülteye Dekan ataması yaptı.

YÖK Başkanlıgı'ndan yapılan açıklamada, Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 2012 yılının 15. toplantısında eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporlarım değerlendirerek, karara bağladığı belirtildi. Karar gereği Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu atandı.

Açıklamada, devlet üniversitelerine bağlı 10 fakülteye dekan ataması yapıldığı ifade edildi.

Buna göre, Balıkesir Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Ali Teke, Galatasaray Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr.

Sadettin Osman Senemoglu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. İdil Kaya, iletişim Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Dilruba Çatalbaş Ülper, Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlıgı'na Prof.

Dr. Mehmet Demiryürek, iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Recai Çınar, Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Bünyami Ünal, Kırklareli Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Mustafâ Fazıl Güler, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. N. İlker Çolak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanlıgı'na Prof. Dr. Serdar Salman atandı.

Açıklamada Genel Kurul'un, Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından rektör adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen Prof. Dr. Abdullah Bayram için de olumlu görüş bildirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Genel Kurul'da, üç vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen adaylarla ilgili olarak Beykent Ünir versitesi iktisadi idari Bilimler Fakültesi Dekanlığı için Prof. Dr. Cevat Gemi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı için Prof. Dr. Mustafa Y. Kılınç, Üsküdar Üniversitesi insan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanlığı için de Prof. Dr. Adnan Ömerustaoglu ile ilgili olarak olumlu görüş bildirilmesine karar verildiği ifade edildi.