COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Soma’ya PSİKOAKUT müdahale ekibi gönderiyor

Manisa Soma’da pazartesi günü meydana gelen patlamada can kaybı artarken acı da büyüyor. Kaybın artmasından endişe ediliyor. Üsküdar Üniversitesi bölgede kayıp yaşayan ailelere dokunmak üzere Psikoakut ekibi oluşturdu. Psikiyatr, psikologlardan oluşan ekip yola çıkıyor. Üsküdarlı öğrenciler de Soma’nın yasını tutuyor. Öğrenciler üniversitenin önünde oturarak acılarını paylaştı.

Üsküdar Üniversitesi Soma’ya PSİKOAKUT müdahale ekibi gönderiyor

Soma’da yaşanan facia Türkiye’yi yasa boğarken ölü sayısı her geçen saat artıyor. Sayının daha da armasından endişe ediliyor. Ekipler ise bir canlı kişiye ulaşabilme adına var gücüyle çabalıyor.

Yaşanan acı olay üzerine Üsküdar Üniversitesi Senatosu karar alarak baş sağlığı mesajını kamuoyuna duyurdu.

“Manisa ili Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası tüm ülkeyi yürekten sarsmış, derin üzüntülere boğmuştur. Üniversite olarak, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı dileriz. Yaralı olan vatandaşlarımızın acil şifa bulması, mahsur kalanların bir an evvel sağ olarak kurtarılması en büyük dileğimizdir.”

Üsküdar Üniversitesi bölgeye ekip de gönderme kararı aldı.

PSİKOAKUT yola çıkıyor

Üsküdar Üniversitesi'nin 16 kişilik ekibi krize müdahale için akut durum müdahale ekibi PSİKOAKUT'u oluşturdu. Acılı ailelere, çocuklara ve Soma halkına her türlü psikolojik destek vermek için ekip yola çıkıyor. Ekipte psikiyatr, psikolog, asistanlar ve psikoloji öğrencileri de bulunuyor.

Soma’nın yasını öğrenciler de tutuyor

Soma’nın acısını Üsküdar Üniversitesi öğrencileri üniversitede oturarak gösterdi. Ellerinde SOMA yazılı dövizlerle giriş kapısında gün boyu oturan öğrenciler, Soma’nın yanında olduklarını gösterdi.

Eklenme Tarihi : 15.05.2014 17:24