COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında

Üsküdar Üniversitesi'nden bir ilk

Eklenme Tarihi : 19.03.2012 11:06

Üsküdar Üniversitesi Nöro-Yönetim ve Nöro-Liderlik eğitimi veriyor.

Beynin, yönetirken işlevi, beyindeki süreçlere ne kadar müdahale edebileceği konuları son dönemlerde önem kazanırken merak konusu da oluyor. Üsküdar Üniversitesi bil ilke imza atarak kişisel gelişim başlıklarından yönetim ve liderlik konularını zihinsel gelişim başlığı altında ele alıyor. Düzenlediği eğitim programlarıyla 2 günde yönetim ve liderlikte beynin işlevinin öğretiyor.

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÜSEM) bu güne kadar gerek iş dünyasında gerekse sosyal yaşamda vazgeçilmez olan kişisel gelişim eğitimlerinin yanında zihinsel gelişim eğitimleriyle de bireysel ve toplumsal gelişime fayda sağlıyor.

Üsküdar Üniversitesi şimdi de Nöro-Yönetim ve Nöro-Liderlik eğitimi veriyor.

Yönetim insanoğlu var olduğundan bu yana çeşitli biçimleri ile karşımıza çıkan bir konu olmakla birlikte liderlik ve yönetim konuları pek çok disiplin tarafından derinlemesine incelenmiş, incelenmekte. Beynin yönetirken işlevi, beyindeki süreçlere ne kadar müdahale edilebileceği gibi konular ise son yıllarda hız kazandı bir o kadar da ve merak konusu olmaya başladı. Bu alandaki eksikliğin bilincinde olan Üsküdar Üniversitesi harekete geçerek yeni bir eğitim programı planlaması yaptı. Kişisel gelişim başlıklarından yönetim ve liderlik konuları zihinsel gelişim başlığı altında nöro-yönetim ismi ile ilk kez ele alınıyor. Bu sertifika programında Yönetim Kültürü ve Liderlik başlıkları nöro-psikolojik olarak ele alınarak katılımcılara öğretiliyor.

Nöro-Yönetim ve Nöro-Liderlik Eğitimi kapsamında;

-Yönetim tarihi

-Beyin gelişimi ve yönetim

-İnsan neden yönetme ihtiyacı duyar?

-Lider doğulur mu olunur mu?

-Yönetim çeşitlilikleri

-Liderliğin yönetimdeki yeri

-Liderlik ve yönetim farklılıkları

-Beyin ve stratejik düşünce

-Stratejik düşüncede kognitif psikolojinin yeri

-İnanç ve değer sistemleri

-Kendini ve yönetim tarzını tanımak

-Ekip yönetimi ve iş yönetimi

-Ekip yönetiminde bireyi tanımak

Başlıklarında bilgi veriliyor.