COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında
Eğitim

Haliç Üniversitesi / Psikoloji

İstanbul Arel Üniversitesi / Yüksek Lisans

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa

T.C Adli Tıp Kurumu

Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu

Surp Pirgiç Hastanesi

Balıklı Rum Hastanesi

Bezm-i Alem Vakıf Gureba Hastanesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi / Çocuk ve Ergen Psikoloğu

Üsküdar Üniversitesi NP Etiler Tıp Merkezi

Halen NP Etiler Polikliniği'nde mesleğine devam eden ELÇİ, aynı zamanda İstanbul Arel Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlığını ‘Depreme Maruz Kalmış Çocukların Travmatik Yaşantıları ve Koruyucu Faktörler’  üzerine olan tezini başarılı şekilde tamamlayarak elde etmiştir. Travma sonrası stres bozukluğu ve yas üzerine EMDR ile tedavi, obsesif kompulsif bozukluk (okb/takıntılar), panik atak, anksiyete (kaygı bozukluğu), sosyal fobi, özgül fobi, davranış sorunları ve depresyon gibi rahatsızlıklarda Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, çift ve aile danışmanlığı, çocuklar açısından boşanma ve aile terapisi üzerine ise Gottman Çift Terapisi ve Stratejik Aile Terapisini kullanmaktadır.

- Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler

- Psikoloji Lisans Üstü Öğrenci Kongresi Poster Bildiri Birinciliği,
- 13. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Sözel Bildiri

-     Sporda Ego ve Görev Yönelimi Ölçeği (SEGYÖ)’nin Hakemler İçin Adaptasyon Çalışması - Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Dergisi Cilt: 19, Sayı:2, Haziran 2017

Bilimsel ve Mesleki Kuruluşlara Üyelikler

Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği
11.  Ödüller

Türk Psikologlar Derneği Soma Maden Faciası Gönüllü Hizmet Belgesi,
Türk Psikologlar Derneği Van Depremi Gönüllü Hizmet Belgesi,
5. Psikoloji Lisans Üstü Öğrenci Kongresi Poster Bildiri Birinciliği,

Lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayan Serkan ELÇİ, bu eğitimi esnasında, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa, T.C Adli Tıp Kurumu, Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu, Surp Pirgiç Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi ve Bezm-i Alem Vakıf Gureba Hastanesi'ndeki çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlayarak mesleki deneyime sahip olmuştur.

2008 yılında çalışmaya başladığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı Merkezinde 'Çocuk ve Ergen Psikoloğu' olarak görev almıştır. Çalışmalarını sadece bireysel terapiyle sınırlamayan ELÇİ, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde yer alan okullarda hem öğrencilere hem de ailelerine çeşitli seminerler vererek, çocuk gelişimi hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. Bunun yanında T.H.Y. Hollanda-Amsterdam seferi yapan uçak kazasında, krize müdahale ekibinde, 2008 yılında meydana gelen Güngören'deki bombalı saldırının ardından yine krize müdahale ekibinde yer almıştır. Saldırı ardından yakın kaybına uğramış kişilere ise bireysel terapide bulunmuştur. Çalıştığı bu kurumdan Temmuz 2009'da askerlik nedeniyle ayrılmıştır. Bir yıllık askeri görevi esnasında anksiyete, fobiler, depresyon, travma ve obsesif kompulsif bozukluk üzerine birçok çalışmada bulunma imkanı olmuştur. Ekim 2011'de meydana gelen Van Depreminde ise Türk Psikologlar Derneği Travma Komisyonu adı altında Van'da gönüllü olarak görev almıştır.

Halen NP Etiler Polikliniği'nde mesleğine devam eden ELÇİ, aynı zamanda İstanbul Arel Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlığını ‘Depreme Maruz Kalmış Çocukların Travmatik Yaşantıları ve Koruyucu Faktörler’  üzerine olan tezini başarılı şekilde tamamlayarak elde etmiştir. Travma sonrası stres bozukluğu ve yas üzerine EMDR ile tedavi, obsesif kompulsif bozukluk (okb/takıntılar), panik atak, anksiyete (kaygı bozukluğu), sosyal fobi, özgül fobi, davranış sorunları ve depresyon gibi rahatsızlıklarda Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, çift ve aile danışmanlığı, çocuklar açısından boşanma ve aile terapisi üzerine ise Gottman Çift Terapisi ve Stratejik Aile Terapisini kullanmaktadır.Üsküdar Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev almaktadır.


Tüm Görüşler


Gizli Yorumcu
08 Haziran 2021, 16:07

Serkan Bey sizin gibi candan ve samimi bir beyefendiye de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çok kibar ve güler yüzlüsünüz yöneticilerinizin bilmesini istiyorum , ben de ayrıca sosyal medya hesaplarınıza yorum olarak belirteceğim.