Deprem Travma Psikolojisi

1992 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2015 yılında FmvIşık Üniversitesi’nden ingilizcepsikoloji lisans derecesini almıştır.2019 yılında Üsküdar Üniversitesi klinik psikoloji programından mezun olmuştur. Lisans mezuniyeti sonrasında Erasmus staj programı ile İngiltere’de bulunan bir anaokulunda stajını tamamlamıştır.

Lisans eğitimi devam ederken bir çok eğitim ve seminerlere aktif olarak katılıp ,gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.2012 yılında Tarlabaşı Toplum Merkezi’nde çocuklarla düzenli olarak seanslar yapmıştır. 2013 yılında Yağmur Çocuklar Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde özel eğitim alanında özel çocuklar ve aileleriyle çalışarak alan hakkında çalışmalar yapmıştır. 2014 yılında Nişantaşı Işık Okulları psikolojik danışmanlık biriminde stajını tamamlamıştır. Meslek hayatına 2016 yılında Özel Değişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde psikolog olarak başlamıştır.

Klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi devam ederken NPİSTANBUL Hastanesi’nde ve Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde stajlarına devam etmiştir. Yüksek lisans eğitimi sonrasında Özel Çekmeköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurum müdürü çalışmaya devam etmiştir.

2020 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi Etiler Tıp Merkezi’nde Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birimi’nde çocuk ergen psikoloğu olarak görev yapmaktadır.

Terapi Eğitimleri

DEHB’si Olan ve Öfkeli Çocuklarda Oyun Terapisi, Reyhana Seedat – 2020

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Reyhana Seedat – 2019

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Mehmet Zihni Sungur – 2017 - devam

Test Eğitimleri

Özel Öğrenme Güçlüğü Bataryası Uygulayıcı Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği - 2020

WİSC-IV Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği – 2020

Tematik Algı Testi Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği- 2018

Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi, Moxo Türkiye – 2018

Denver II Gelişimsel Tarama Testi Uygulayıcı Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği – 2017

WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği

MMPI Uygulama ve Yorumlama Eğitimi ,Türk Psikologlar Derneği

Psikolojik Danışmanlık Sürecinde Ön Görüşme ve Kısa Süreli Danışmanlık Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği

Çocukların Objektif ve Projektif Testlerle Değerlendirilmesi Eğitimi, BePositive Psikolojik Danışmanlık Merkezi – 2016

 

Eğitim

FMV Işık Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi- Psikoloji(İngilizce) Lisans 2010-2015

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü – Klinik Psikoloji 2016- 2019

Tarlabaşı Toplum Merkezi, Stajyer Psikolog 2012

Yağmur Çocuklar Psikolojik Danışmanlık ve Özel Eğitim Merkezi, Stajyer Psikolog 2013

Nişantaşı Işık Okulları, Stajyer Psikolog 2014

Winton İlkokul ve Anaokulu (İngiltere) , Stajyer Psikolog 2015

Özel Değişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Psikolog 2016- 2019

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, Stajyer Klinik Psikolog 2017

Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi, Asistan Klinik Psikolog 2017 - 2019

Özel Çekmeköy Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kurum Müdürü 2019- 2020

Üsküdar Üniversitesi Etiler Tıp Merkezi, Çocuk Ergen Psikoloğu 2020- devam


Tüm Görüşler


Gizli Yorumcu
26 Şubat 2021, 05:15

Aybeniz Hanım ile 2021 yılının başlarında tanıştık. Ailemizin yeni üyesinin aramıza katılmasından bir süre sonra pandemi nedeniyle izole bir hayata geçtik ve 6 yaşındaki oğlum, kardeş bunalımının yanı sıra aşırı kısıtlı yaşam sürecimizde agresif tavırlar ile şiddete yöneldi. Hayatının en önemli başlangıçlarından biri olan birinci sınıfa başlama süreci ve online eğitim ile anne - çocuk iletişimimiz daha da zedelendi. Davranışları kendisine ve kardeşine zarar verme noktasına geldiğinde, süreci doğru yönetemediğimizi fark ettik ve uzun arayışlar sonucu Aybeniz Hanım ile online görüşmelere başladılar. İlk seans itibariyle, sanki sihirli bir değnek değmişçesine değişen oğlum, kardeşine bakmaya, kitap okumaya, konuşmasına teşvik etmeye; hatta yıkamaya ve yemek yedirmeye gönüllü olmaya başladı. Aybeniz Hanım her hafta hem görüşme sonrasında anlık hem de birkaç gün sonrasında süreç ile bağlantılı olarak takip etti, bilgi aldı ve beni de sağduyuyla, sabırla dinleyip yönlendirdi. “Beni sadece danışanım ilgilendirir” demeksizin, bebeğimin gelişim süreçlerini de takip edip yönlendirmelerde bulundu. Elbette ki, iki küçük çocuk arasında yaşanılan gerginlikler devam ediyor ama artık şiddet eğilimi neredeyse yok ve hepimiz evdeki huzuru koruyabiliyor, süreçleri normal karşılayabiliyoruz. Okul süreçleri ve ilişkili anne - oğul ilişkimiz ile ilgili görüşmelerin yanı sıra sağlıklı gelişimi için görüşmelere devam etmeye karar verdik; oğlum heyecanla “oyun arkadaşım” dediği Aybeniz Hanım ile görüşmeyi beklerken, çok daha sorunsuz ve net iletişim kurabiliyoruz. Çok teşekkür ediyoruz, iyi ki varsınız Aybeniz Hanım.

Gizli Yorumcu
15 Mart 2021, 05:52

Aybeniz hocam sizinle tanistigimiza okadar mutlu olduk ki artık yusufumun içine kapanikligi aglamalari toplum içine girmemesi çocuklarla oyun oynamak istememesi hepsi geçti sizin sayenizde oğlumun artık gözlerinin içi gülüyor bizimle sohbet ediyor artık dahada mutlu oldu yusufum sizin gülen yüzünüz ilginiz samimiyetiniz bir ablası gibi yakinliginiz için çok tesekkur ederiz siz çok çok mükemmel bir psikoloksunuz

Gizli Yorumcu
22 Mart 2021, 10:20

Saç koparma hastalığı bende 3 sene önce başladı. En başta saçlarım dökülüyor sanıyordum. Farkında olmadan yapıyordum. Çok fazla saç vardı baya rahatsız oluyordum bu durumdan. Ailemde aynı şekilde bunu bilerek yaptığımı düşünüp rahatsız oluyorlardı. Bir kaç kere saçımı sıfıra vurdurduk ve işe yarayacağını düşündük. Malesef sadece uzayana kadar iş güzel gitti. Daha sonra teyzemin hemşire arkadaşının tavsiyesi üzerine. Np etiler tıp merkezine başvurduk. Bir takım testlerden sonra bir tedavi yolu çizdik onu uygulamaya başladık. Aybeniz hanımla haftada 2 kere terapide bu tedavinin içerisindeydi. Tam olarak 4 haftadır tedavi görüyorum. Süreç güzel ilerliyor. Azalmaları ailecek fark ediyoruz. Yavaş yavaş azalıyor ancak. Önemli olan bu sürecin güzel gitmesi. Aybeniz hanımında büyük desteğiyle ilgisi ve alakasıyla güzel bir sürecin içerisindeyiz.

Asude T.
07 Haziran 2021, 08:23

Sevgili Aybeniz Hocam, Yaklaşık 3 ay önce Anoreksiya Nervoza teşhisi ile başlamıştık yolumuza benim için çok uğraştınız sabit kalmış asla değişmeyen görüşlerim üzerine çok emek sarf ettiniz.Tedaviye başladığım ilk zamanlarda o kadar ön yargılıydım ki beni benden başka kimse anlayamaz sanıyordum halbuki hiç öyle değilmiş siz ve Mine hocam hep bana destek oldunuz gücümü ben sizden aldım şimdi kendimi hem bedenen hem mental olarak çok daha iyi hissediyorum eskiden kendimi mutlu sandığım zamanlarda aslında kendimden o kadar çok şeyi kısmışım ki kendimi sadece spora adamıştım şimdi hayattan daha çok zevk alıyorum sadece anı yaşıyorum o an beni ne mutlu edecekse sadece onu yapıyorum... İyi ki varsınız dünyanın en tatlı psikoloğuna sevgilerle 🙏❤️

Gizli Yorumcu
04 Ekim 2021, 12:29

Eger çocugunuza bir psikolog arayışındaysanız dogru adres Aybeniz hanımdır. Yaklaşımı ilgisi iletişimi okadar kuvvetli bir psikologki çocugumuzun dikkat eksikligini, odaklanmasını, aile iletişimini ve en önemlisi korkularını yenmesini sagladı yollarımız Aybeniz hanımla kesiştigi için çok şanslı ve münettarız kendisine herkese tavsiye ederim

Neşe C.
07 Ekim 2021, 06:31

Sevgili Aybeniz Hanım'a Psikiyatrimiz Mine Hanım tarafından yönlendirildik.İlk başta 8 yaşındaki kızım da kaygı bozukluğunu öğrenme güçlüğü teşhisini duyunca şok oldum.Aybeniz Hanım'ın pozitifliği,güleryüzlü ve yaklaşımıyla kızımın sevgisini kazanmıştır. Öncellikle kızımın özgüven kaybı ile ilgili yapmış olduğu terapilerden sonra her gün daha iyiye gitmesini bizzat gözlemledik.Özellikle anne ve baba olarak nasıl davranmamız konusunda verdiği tavsiyeler altın değerindeydi.Mesafe bizim için çok uzak olmasına rağmen kızım heyecanla her seansa katılmıştır. Aybeniz Hanıma herkese tavsiye edebileceğim bir psikolog olup,bundan sonraki çalışmalarında kendisine başarılar dilerim. Sevgilerimle.

Mine U.
08 Ekim 2021, 10:02

Merhabalar aybeniz hanım Elifle size başladığımızda, Elifin korkuları, panik atakla, kaygı bozukluğu vardı. Asansöre binemiyordu. Şimdi rahatlıkla biniyor. Köpekten korkuyordu, onuda atlattık çok şükür. Yalnız yatamıyordu onda da biraz rahatdık. Yediklerinin tarihlerini soruyordu, onu da başardı. Başım ağrıyor bayılır mıyım kaygısı vardı onu da atlattık. Derste sıkıntı var biraz. Onu da aşarız inşallah. Çok sıkılıyor ve hiç oturamıyor, kıpır kıpır. Bunları da inşallah aşacağız. Doktorumuzu çok sevdi kızım. Tabi ki bende çok sevdim, çok tatlı bir doktorumuz var. İlginizden dolayı çok teşekkur ederiz Aybeniz hanım. Sizin gibi birine tanıdığımıza çok memnunuz.

Mine Y.
12 Ekim 2021, 11:58

Sevgili Aybeniz Hocam, 8.sınıfta sınav kaygısı sebebiyle başladığımız seanslarda ya hep ya hiç gibi düşüncelerimin her şeyi mükemmel yapmam gerektiği için hiçbir filmi izlerken veya kitabı okurken zevk alamamama sebep olduğunu keşfettim ve şu anda bariz bir şekilde bu aktiviteleri yaparken zevk alıyorum ve sizin de büyük katkılarınızla istediğim liseyi kazandım. Kendimde bu kadar değişim olabileceğine ben bile inanmıyordum. Birçok şeyi kendi başıma hallettiğim gibi bunu da öyle çözerim diyordum ve şu anda bakınca ne kadar da yanıldığımı fark ediyorum. Bu süreçte hem yol gösterenim hem de arkadaşım olduğunuz için size çok teşekkür ederim. Sevgilerimle…

T.K
28 Aralık 2021, 11:57

Sevgili Aybeniz Hanım, Mutluluğumu ve nasıl rahatladığımı sözlerle anlatamam. Güvenebilmek ve emin ellerde oldugumuzu bilmek müthiş bir duygu. 2 oğluma da çok iyi geldiniz. 9 yaşındaki Eymen’in öğrenme güçlüğü ve buna bağlı özgüven eksikliği vardı. Suanda adım adım gectiğini ve daha iyiye gittiğini söyleyebilirim. Arhanım 4 yaşında. 1-2 yılı bulan kaka yapmak istememe, tutma sorunu vardı. 1 yıl kadar başka merkezlere götürdük. Çözülememişti. Aybeniz Hanım, 3-4 seansta halletti. Şuanda okul ve yeme sorunlarına basladık. Adım adım etkilerini görmeye basladım kendiliğinden domates yiycem dedi bugün. Hersey için çoook tesekkürler🥰🌺🌸🥳

Gizli Yorumcu
18 Temmuz 2022, 11:54

5 yaşındaki oğlum, okula gitmek istemiyordu. Okula gidince de; bütün gün ağlıyor, hiç bir aktiviteye katılmıyor, yaşıtlarıyla oynamıyor, aile dışında kimse ile konuşmuyordu. En büyük sorunu ise sürekli aynı oyuncakları aldırıyor ve oynuyordu. Bu durum hem çocuk için hem de bizim için içinden çıkılmaz bir duruma dönüşmüştü. Doktorumuz ve öğretmenimizin tavsiyesi üzerine, çocuk psikoloğu araştırmaya başladık. Sosyal medyadan da takip ettiğim çocuk ve ergen psikoloğu Aybeniz Hanım ile tanıştık. İlk görüşmeden itibaren günümüze güneş doğmaya başladı :) Tatlı dili, güler yüzü ve samimiyeti ile oğlumun ilk günden sevgisini ve güvenini kazandı. 2.seanstan sonra oğlum terapilere, koşa koşa gitmeye başladı ve olumlu gelişmeleri okula da yansımaya başladı. Aybeniz Hanımla başlayan bu sihirli dokunuşlarla; okulu seven, arkadaşlarıyla oynayan, gördüğü yeni kişilerle konuşmaya başlayan, öğretmeni ile diyaloğu artan, kendine güvenen bir çocuğa dönüştü. Artık oyuncak takıntıları yok denecek kadar azaldı. Derslerindeki başarısı arttı. Sosyal ortamlara girmekten çekinmiyor. Bu zorlu süreçte karşımıza çıkan mucize kişi Aybeniz Hanıma en samimi teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunarız.

Sizi Arayalım