COVID-19 Bilgilendirmesi Hakkında
Sağlık Rehberi

Sağlık Rehberi

AMATEM ekibi, Bağımlılık Kongresi’ne katılacak

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM ekibi, Antalya’da 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne katılacak. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın da aralarında bulunduğu uzmanlar, bağımlılık ve tedavi yöntemlerine ilişkin sunumlar yapacak.

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Birimi uzmanları, Antalya’da 29 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek 12. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne katılacak.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi AMATEM ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi BAUMER (Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi) tarafından  Antalya Susesi Luxury Resort’te düzenlenecek kongrede uzmanlar bir araya gelerek bağımlılık ve yeni tedavi yöntemlerine ilişkin en güncel bilgileri konferans, panel, kurs, tartışma toplantıları ve uydu sempozyumları ile gündeme taşıyacak.

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM uzmanları da i sunumları ile kongreye katılacak.

Bağımlılık ve tedavi yöntemlerini anlatacaklar

30 Kasım 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek “Bağımlılıkta Tedavi Yöntemleri” başlıklı oturumda oturum başkanı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz olacak. Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, “Dünyada ve Ülkemizde Bağımlılık ve Risk Etmenleri” başlıklı sunumunda önemli bilgiler paylaşacak.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Sermin Kesebir, “Bağlanma ve Bağımlılık Fenomenolojisinin Analizi”, Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Işıl Göğcegöz, “Nöromödülasyon Tedavileri”,  Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Gül Eryılmaz ise “İmplant Tedavileri” başlıklı sunumlarını yapacak.

Davranışsal bağımlılıklar ele alınacak

Aynı gün gerçekleştirilecek ve oturum başkanlığını Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın yapacağı “Davranışsal Bağımlılıklarda Güncel Durum”  başlıklı oturumda da NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemal Onur Noyan, “Sanal Davranış Bağımlılıklarında Tedavi” konusunu ele alacak.

Bağımlılık tedavisinde ailenin yeri konuşulacak

2 Aralık Pazar günü ise NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’ın oturum başkanlığını yapacağı “Bağımlılık Tedavisinde Ailenin Yeri” başlıklı oturumda NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr.  Alptekin Çetin, “Madalyonun diğer yüzü” Uzman Klinik Psikolog Ahmet Yılmaz ise “Eş bağımlılığı” başlıklı sunumunda önemli bilgiler paylaşacak. Aynı oturumda Uzman Psikolog Ömer Bayar, “Ailede Psiko Eğitim” Duygu Kılıç ise “Ailede Komorbid Durumlar” başlıklı olgu sunumlarını yapacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020
Yayınlama Tarihi: 02 Ocak 2013

Kategori: Bağımlılık

Sayfa içeriğinde yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İlgili sayfada tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren öğeler yer almamaktadır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.